کاوشگر ماه قمری تجهیزات فرانسوی و روسی را حمل خواهد کرد


پرونده - این تصویر از پرونده ارائه شده توسط اداره ملی فضایی چین در 16 دسامبر سال 2020 ، سفینه Tianwen-1 را نشان می دهد که در حال حرکت به مریخ است.  دولت در روز شنبه 24 آوریل 2021 اعلام کرد اولین مریخ نورد چین Jurong خدای سنتی آتش نام خواهد شد. این مریخ نورد در حال سوار شدن بر روی فضاپیمای تیانوان 1 است که در 24 فوریه وارد مدار مریخ شد و قرار است در مه شواهدی از زندگی.  (CNSA از طریق پرونده AP)
پرونده – این تصویر از پرونده ارائه شده توسط اداره ملی فضایی چین در 16 دسامبر سال 2020 ، سفینه Tianwen-1 را نشان می دهد که در حال حرکت به مریخ است. دولت در روز شنبه 24 آوریل 2021 اعلام کرد اولین مریخ نورد چین Jurong خدای سنتی آتش نام خواهد شد. این مریخ نورد در حال سوار شدن بر روی فضاپیمای تیانوان 1 است که در 24 فوریه وارد مدار مریخ شد و قرار است در مه شواهدی از زندگی. (CNSA از طریق پرونده AP)AP

پکن (AP) – آژانس رسمی گفت: چین ربات ماه بعدی خود را در سال 2024 راه اندازی می کند و تجهیزات را از فرانسه ، سوئد ، روسیه و ایتالیا به همراه خواهد آورد.

به گزارش شینهوا ، طراح ارشد برنامه ، هو هائو روز شنبه در یک کنفرانس گفت ، برنامه ها به چانگه 6 نیاز دارد که در نزدیکی قطب جنوبی ماه و جمع آوری نمونه ها برای بازگشت به زمین قرار گیرد.

لندرهای چانگی بخشی از تلاش اکتشافات فضایی چین است که شامل کاوشگری است که برای فرود یک ربات مریخ نورد در مریخ آماده می شود. همچنین برنامه هایی برای ایستگاه مداری سرنشین دار ، فرود آمدن یک انسان روی ماه و استخراج خاک از یک سیارک در نظر گرفته شده است.


در ماه دسامبر ، کاوشگر ماه قبلی ، Chang’e 5 ، سنگهای ماه را برای اولین بار از دهه 1970 به زمین بازگرداند.

هو در کنفرانسی در شهر شرقی نانجینگ گفت: “چانگه 6” برای جمع آوری خودکار نمونه های ماه برای تجزیه و تحلیل و تحقیقات جامع است. “

هو گفت ، حزب فرودگر از ابزارهایی برخوردار است كه توسط دانشمندان فرانسه ، سوئد ، ایتالیا و روسیه تولید شده است. وی جزئیاتی از آنچه آنها انجام می دهند ، نداده است.

این پیام منعکس کننده تعامل روز افزون بین راز فضای نظامی چین و سایر کشورها است.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*