کاوشگر ماه قمری چین با نمونه های ماه شروع به بازگشت به زمین می کند


پکن – نیروی هوایی آسیایی AP.

Chang’e 5 ، سومین فضاپیمای چینی که بر روی ماه فرود آمد و اولین فضاپیمایی است که دوباره به پرواز درآمد ، آخرین سری از مأموریت های جاه طلبانه بیشتر به برنامه فضایی پکن است که همچنین دارای یک فضاپیما با یک ربات به مریخ است. مریخ نورد

Chang’e 5 روز سه شنبه دریای طوفان ها را در سمت نزدیک ماه لمس کرد تا سنگهای ماه را برای اولین بار از سال 1976 به زمین بازگرداند.


ماژول صعودی آن اندکی پس از ساعت 11 شب به وقت پکن در روز پنجشنبه (1500 به وقت گرینویچ) از سطح ماه بلند شد و طبق گفته اداره ملی فضایی چین مجبور شد با وسیله نقلیه بازگشتی خود به مدار ماه ارتباط برقرار کرده و نمونه ها را به کپسول منتقل کند. سنگها و بقایای ماه در ظرف مخصوصی مهر و موم شده اند تا از آلودگی جلوگیری شود.

ماژول فرود Chang’e 5 که روی ماه باقی مانده است ، هم برای نمونه برداری از سطح و هم برای حفاری 2 متری (بیش از 6 فوت) مجهز است تا بتواند موادی را استخراج کند که می توانند سرنخ های داستان را ارائه دهند. ماه ، سایر سیارات روی زمین و خصوصیات کیهانی.

هنگام برخاستن ، طرف فرود آنچه دولت فضایی اولین پرچم مستقل چین را در سطح ماه نامید ، آشکار کرد.

در حالی که نمونه گیری وظیفه اصلی آن بود ، فرود همچنین مجهز به عکسبرداری دقیق از منطقه اطراف محل فرود ، نقشه برداری از شرایط زمین با رادار نافذ و تجزیه و تحلیل خاک ماه برای مواد معدنی و مقدار آب بود.

ماژول بازگشت Chang’e 5 به دلیل قرار گرفتن در چمنزارهای مغولستان داخلی ، جایی که فضاپیمای شنوژو با سرنشین چینی از زمانی که چین در سال 2003 برای اولین بار مردی را به فضا پرتاب کرد ، بازگشت سومین کشور پس از روسیه و ایالات متحده است.

Chang’e 5 یک روز گفتگوها درباره چین را احیا کرد ، خدمه ای را به ماه فرستاد و احتمالاً یک پایگاه علمی در آنجا ایجاد کرد ، اگرچه هیچ برنامه ای برای چنین پروژه هایی پیشنهاد نشده است.

چین همچنین اولین آزمایشگاه مداری مداری خود را در سال 2011 و آزمایشگاه دوم خود را در سال 2016 راه اندازی کرد. طبق برنامه ها ، یک ایستگاه فضایی دائمی پس از سال 2022 وجود دارد که احتمالاً توسط یک فضاپیمای قابل استفاده مجدد سرویس می شود.

در حالی که چین همکاری های خود را با آژانس فضایی اروپا و دیگران افزایش می دهد ، تعامل با ناسا به دلیل نگرانی های ایالات متحده در مورد رازداری و روابط نظامی نزدیک برنامه چین به شدت محدود می شود.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*