کوسه های ببر لاشه نهنگ هایی را که در هاوایی به ساحل پرواز می کنند می خورند


هونولولو (AP) – مقامات به مردم هشدار دادند كه پس از مشاهده كوسه ها در حال خوردن لاشه نهنگ شسته شده در ساحل اواهو ، از آب در امان بمانند.

هاوایی نیوز نو روز سه شنبه گزارش داد که چندین کوسه ببر در حال نزدیک شدن به ساحل در ویمانالو در حال خوردن بقایای نهنگ ها دیده شده اند. در اواخر روز جسد روی ساحل نشست ، اما علائم هشدار دهنده در روز چهارشنبه باقی ماند.

ستوان دیوید لوئیس ، بخش ایمنی اقیانوس هونولولو ، در حالی که کوسه ها تکه های نهنگ را می خوردند ، کنار لاشه یک اسکی روی آب گرفت.

لوئیس گفت: “یکی از کوسه ها ، احتمالاً حدود 12 فوت ، به طور فعال در حال جت اسکی بود و تقریباً خودش را به سمت آن پرتاب می کرد ، در واقع سعی داشت ما را بترساند.”


مردم برای دیدن منظره کمیاب به ساحل آمدند.

سامی فالجیانی از هونولولو گفت: “ما فقط آویزان شدیم ، به آن نگاه می کنیم ، به آنچه که به نظر می رسد نگاه می کنیم ، به نیش ببرها روی آن نگاه می کنیم.”

نیکلاس هافمن ، هماهنگ کننده آموزش LAB در دانشگاه هاوایی Health and Stranding LAB ، گفت که هر سال فقط حدود 20 نهنگ و دلفین مرده در سرزمین آمریکا در اطراف اقیانوس آرام استحمام می کنند.

تیم هافمن به ترمیم نهنگ هایی که نهنگ برای جمع آوری کریل ، پلانکتون و ماهی های کوچک میگو مانند کمک کرد ، کمک کرد.

هافمن گفت: “ما اینجا هستیم تا بهتر بفهمیم چرا این حیوان مرده است …” و سپس نمونه هایی را برای تحقیقات آینده جمع آوری می کنیم.

هاوایی های محلی سوابق فرهنگی از زمان شسته شدن نهنگ های مرده به ساحل دارند.

کالانی کالیما از Na Kuaaina o Waimanalo گفت: “امنیت عمومی همیشه از اهمیت بالایی برخوردار است ، اما تا فردا باید مراقب این نهنگ ، این موجود ، این ماکاک باشیم.” “و ما او را به ساحل برده و دفن خواهیم کرد.”

مقامات گفتند تا زمانی که نهنگ به طور کامل از خط ساحل خارج شود ، احتمال فعالیت کوسه در منطقه افزایش می یابد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*