کپسول های اسپیس ایکس برای اولین بار در ایستگاه در کنار یکدیگر پارک کردند


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (AP) – یک کشتی تحویل SpaceX که حامل لوازم اضافی کریسمس بود روز دوشنبه وارد ایستگاه فضایی بین المللی شد ، سه هفته پیش در کنار کپسول Dragon دیگری که فضانوردان را حمل می کرد پارک کرد.

این اولین بار است که شرکت الون ماسک دارای دو اژدها در آزمایشگاه مداری است که هر دو اسلات موجود را پر می کند.

برخلاف حامل های قبلی اسپیس ایکس که باید از بازوی ربات ایستگاه فضایی از مدار خارج می شدند ، این مدل بزرگتر و به روز شده یک روز پس از پرتاب موشک از مرکز فضایی کندی ناسا توسط خود متصل شد. این محموله غیرمعمول بزرگ – بیش از 6400 پوند (2900 کیلوگرم) – شامل آزمایشات ، تجهیزات ، هدایای کریسمس و مقصد تعطیلات برای هفت فضانورد ایستگاه است.

خدمه هنگام بیرون کشیدن کپسول و سوار شدن به ایستگاه بیش از 420 مایل (420 کیلومتر) بالاتر از اقیانوس هند ، کل اقدامات را مشاهده کردند. دو جای پارک Dragon فقط 4.5 فوت (4.5 متر) فاصله دارد.


کیت روبینز ، فضانورد ناسا “تبریک بزرگ” را به اسپیس ایکس و سایر شرکت کنندگان ارائه داد.

روبینز ، میکروبیولوژیست و یکی از چهار آمریکایی سرنشین گفت: “بسیار شگفت انگیز است که فکر کنید کمتر از یک ماه پیش چهار عضو خدمه خود را پیوست کرده اید.” “و اکنون شما وسیله ای پر از علم در سطح جهانی برای تحقق آن آورده اید. “

خدمه شامل دو روس دیگر و یک ژاپنی هستند.

اسپیس ایکس کشتی های باری خود را به اندازه کپسول های جادار خدمه دوباره طراحی کرد تا جای بیشتری داشته باشد.

Cargo Dragon یک ماه در ایستگاه فضایی باقی می ماند و قبل از آن با نمونه های علمی و تجهیزات دور ریخته شده به اقیانوس اطلس چتربازی می کند. اژدهای خدمه تا بهار بیدار خواهند ماند.

___

گروه بهداشت و علوم آسوشیتدپرس توسط گروه آموزش علمی موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی می شود. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*