کپسول SpaceX با 4 فضانورد به ایستگاه فضایی می رسد


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (AP) – کپسول SpaceX که به تازگی منتشر شده و چهار فضانورد در روز دوشنبه وارد ایستگاه فضایی بین المللی شد ، خانه جدید آنها تا بهار است.

کپسول اژدها پس از یک پرواز 27 ساعته و کاملاً خودکار از مرکز فضایی کندی ناسا ، اواخر دوشنبه شب کشیده و قلاب شد. این اتصال 262 مایل (422 کیلومتر) بالاتر از آیداهو بود.

هنگامی که مایک هاپکینز ، فرمانده اژدها ، اولین تماس رادیویی را انجام داد ، کیت روبینز ، فضانورد فضایی فریاد زد: “آه ، چه صدای زیبایی برای شنیدن است.”

وی پس از برطرف شدن دو سفینه فضایی افزود: “ما نمی توانیم منتظر بمانیم تا شما را سوار کنیم.”


این دومین ماموریت یک فضانورد برای SpaceX است. اما این اولین بار است که شرکت الون ماسک خدمه ای را برای اقامت نیم ساله کامل در ایستگاه تحویل می دهد. پرواز آزمایشی با دو خلبان در اوایل سال جاری دو ماه به طول انجامید.

این سه آمریکایی و یک فضانورد ژاپنی در آزمایشگاه مداری باقی می مانند تا زمانی که معاونان آنها در ماه آوریل به اژدهای دیگری برسند. بنابراین ، SpaceX – و سرانجام بوئینگ – که فضانوردان را به ایستگاه ناسا و از آنجا منتقل می کند ، ادامه خواهد یافت.

این سرویس تاکسی منظم از یکشنبه شب آغاز شد.

هاپکینز و خدمه اش – ویکتور گلوور ، شانون واکر و سوئیچی نوگوچی ژاپنی – به دو روس و یک آمریکایی پیوستند که ماه گذشته از قزاقستان به ایستگاه فضایی پرواز کردند. گلاور اولین آفریقایی-آمریکایی بود که مسافت های طولانی را طی کرد. گلوور ، تازه وارد فضایی ، روز دوشنبه سوزن طلایی فضانورد خود را دریافت کرد.

این چهار نفر انعطاف پذیری کپسول خود را برای تأمین امید و الهام در یک سال دشوار ویژه برای جهان نامگذاری کردند. آنها روز دوشنبه با گشت و گذار در کپسول خود ، کنترل سنسورها ، مناطق ذخیره سازی و نشانگر جاذبه صفر خود را نشان دادند:

واکر گفت که این برای آنها کمی سخت تر از دو فضانورد پرواز آزمایشی است.

وی گفت: “ما دور همدیگر می رقصیم تا از یکدیگر دور نشویم.”

برای راه اندازی روز یکشنبه ، ناسا به دلیل ویروس کرونا مهمانان را به حداقل رساند و حتی ماسک مجبور شد بعد از نوشتن اینکه “به احتمال زیاد” آلوده است ، از این کار دور بماند. وی در هنگام تحلیف رسمی خود با رئیس جمهور اسپیس ایکس ، گوین شاتول ، جایگزین شد ، كه به خبرنگاران اطمینان داد كه وی هنوز هم شبانه روز بسیار سرگرم بود ، البته از راه دور.

هنگامی که آنها برای اتصال ایستگاه فضایی آماده می شدند ، خدمه اژدها مناظر واضحی از نیوزیلند و اقیانوس آرام و ابر آبی و درخشان 250 مایل پایین را تابانده بودند.

“به نظر شگفت آور می آید” ، مأموریت کنترل از مقر SpaceX در هاثورن ، کالیفرنیا پخش شد.

هاپکینز پاسخ داد: “و از اینجا به نظر شگفت آور می رسد.”

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*