گدازه در حال پاشش است و در داخل دهانه آتشفشان هاوایی جریان دارد


هونولولو (AP) – گدازه در آخر هفته فوران کرد و در داخل دهانه آتشفشان در هاوایی جریان یافت ، که از دسامبر شروع به فوران کرد.

رصدخانه آتشفشان هاوایی گفت که گدازه در دهانه بالای کیلاوئه محدود شده است ، یک تبلیغ کننده ستاره هونولولو روز یکشنبه گفت.

این فوران از 20 دسامبر در پارک ملی آتشفشان هاوایی در جزیره بزرگ آغاز شد. رصدخانه گفت هیچ مدرکی وجود ندارد که ماگما در هیچ یک از مناطق شکاف کیلاوئه ، مناطقی که آتشفشان شکافته است ، در حال حرکت است.

دهانه های تهویه در ضلع شمال غربی دهانه روز شنبه هنگامی که گدازه در حال فوران از کانال های پیچیده به دریاچه گدازه تشکیل شده در دهانه شکسته شد ، شکسته شد.


رصدخانه گفت: این دریاچه حدود یک دهم مایل مربع و حدود 620 فوت (189 متر) عمق داشت ، با یک برآمدگی باریک سیاه اطراف منطقه را احاطه کرده بود.

دانشمندان گفتند ، یک جزیره کوچک با گدازه های خنک تر و سخت تر در دریاچه گدازه شناور است و از این سطح حدود 20 فوت (6 متر) بالاتر می رود.

گزارش روز یکشنبه رصدخانه هاوایی هرالد-تریبون گفت که خطر اصلی فوران آلودگی هوای آتشفشانی ناشی از گازهای ساطع شده در قسمت بالای آن است.

این رصدخانه گفت: دریاچه گدازه باید قبل از رسیدن به سطحی که از Kilauea Overlook در پارک ملی آتشفشان های هاوایی برای عموم قابل مشاهده باشد ، حدود 80 متر بلند شود.

این آتشفشان از سال 2018 فوران نکرده است ، زمانی که گدازه ها از سوراخ های وسط محله بیرون ریختند و حدود 700 خانه را ویران کردند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*