گذرنامه های واکسن آخرین شعله سیاست COVID است


هریسبورگ ، پنسیلوانیا (AP) – گذرنامه های واکسن طراحی شده برای تأیید وضعیت ایمن سازی COVID-19 و اجازه دادن به افراد تلقیح شده برای سفر آزادانه ، خرید و شام ، به آخرین نقطه از جنگ های سیاسی در حال انجام در آمریکا تبدیل شده است ، همانطور که جمهوری خواهان آنها را به عنوان تصویر می کنند حمله شدید دستی به آزادی شخصی و انتخابهای بهداشت خصوصی.

آنها در حال حاضر فقط در یک ایالت وجود دارد ، مشارکت محدود دولت در نیویورک با یک شرکت خصوصی ، اما این امر مانع از شتاب عجیب نمایندگان حزب جمهوری خواه در چند کشور برای تصویب پیشنهادات قانونی برای ممنوعیت استفاده از آنها نشده است.

بحث در مورد اینکه آیا گذرنامه پاسخی معقول به عبور از بیماری همه گیر یا دولت است ، منعکس کننده بحث و جدال شدید در سال گذشته در مورد ماسک ، دستور تعلیق و حتی خود واکسن ها است.

گذرنامه های واکسن معمولاً برنامه ای با کد است که بررسی می کند شخصی واکسینه شده یا اخیراً آزمایش COVID-19 منفی شده است. از آنها در اسرائیل استفاده می شود و در برخی مناطق اروپا در دست توسعه است ، که به عنوان راهی برای کمک به بازسازی صنعت جهانگردی همه گیر شناخته می شود.


هدف آنها این است که به موتورهای واکسن اجازه می دهد تا با ایمن تر شدن موتور واکسن ، ایمن تر باز شوند و اقدامات فعلی را برای مدارس و سفر به خارج از کشور منعکس کنند ، که به اثبات ایمن سازی در برابر بیماری های مختلف نیاز دارد.

اما قانون گذاران در حال حاضر در برابر این ایده موضع می گیرند. سناتورهای GOP پنسیلوانیا در حال تهیه پیش نویس قانونی برای ممنوع کردن گذرنامه واکسن ، که به عنوان گواهی بهداشت یا کارت مسافرت نیز شناخته می شود ، برای منع فعالیت های معمول مردم استفاده می شود.

کری بنینگ هوف ، رهبر جمهوریخواه ، رهبر اکثریت جمهوری خواه گفت: “ما بنا به دلایلی قوانین اساسی و حریم خصوصی بهداشت را داریم.” “آنها نباید در مواقع بحرانی وجود خود را متوقف کنند. این گذرنامه ها ممکن است با COVID-19 شروع شوند ، اما به کجا ختم می شوند؟ “

بنینگ هاف این هفته اظهار داشت که نگرانی او “استفاده از پول مودیان برای تولید سیستمی است که اکنون احتمالاً در دست سازمانهای فناوری پیشرفته ای است که قبلاً هک و مسائل امنیتی داشته اند.”

یکی از همکاران دموکرات ، کریس راب از فیلادلفیا ، در گذرنامه های واکسن اگر از آنها استفاده دقیق شود ، ارزش آن را می داند.

راب گفت: “این نقش در استفاده از فن آوری و سایر ابزارها برای تأیید وضعیت مردم نقش دارد.” “اما ما در مورد حریم خصوصی ، نظارت و دسترسی غیرمنصفانه نگرانی داریم.”

قانون گذاران جمهوری خواه در ایالت های دیگر نیز پیشنهادهایی را برای ممنوعیت یا محدود کردن آنها ارائه می دهند. لایحه ای که روز چهارشنبه در مجلس قانونگذاری آرکانزاس ارائه شد ، به هر دلیلی از احتیاج پاسپورت واکسن توسط مقامات دولتی جلوگیری کرده و استفاده از آنها را به عنوان شرط “ورود ، مسافرت ، تحصیلات ، شغل یا خدمات” ممنوع می کند.

حامی مالی ، سناتور جمهوری خواه ترنت گارنر ، گذرنامه های واکسن را “فقط نمونه دیگری از دولت بایدن با استفاده از COVID-19 برای اعمال مقررات یا محدودیت ها برای هر روز آمریکایی ها” خواند.

دولت رئیس جمهور بایدن در مورد گذرنامه های واکسن تا حدود زیادی رویکرد عملی داشته است.

در طی یک کنفرانس مطبوعاتی این هفته ، اندی اسلاویت ، سرپرست سرپرستی مراکز خدمات مدیکر و مدیکاید ، گفت که وی آنها را به عنوان یک پروژه برای بخش خصوصی می داند ، نه دولت.

وی گفت که دولت در حال بررسی رهنمودهای فدرال برای هدایت روند گذرنامه های واکسن است. از جمله نگرانی های او: هرکسی که به گذرنامه احتیاج دارد ، تلفن هوشمند ندارد. گذرنامه ها باید رایگان و به چند زبان باشند. و اطلاعات بهداشتی خصوصی باید محافظت شود.

دکتر برایان اندرسون از میتر ، که مراکز تحقیقاتی با بودجه فدرال را اداره می کند و بخشی از ائتلافی است که برای توسعه استانداردها کار می کند ، گفت: “سازمانهایی وجود خواهند داشت که می خواهند از آنها استفاده کنند. سازمانهایی وجود خواهند داشت که نمی خواهند از آنها استفاده کنند.” برای گواهینامه های واکسن برای تسهیل استفاده آنها توسط ارائه دهندگان.

اندرسون خاطرنشان كرد كه ابتكار واكسيناسيون گواهي چگونگي – يا حتي اگر – انتخاب سازمان براي استفاده از گواهينامه ها را توصيه نمي كند.

در مونتانا ، قانون گذاران جمهوری خواه این هفته با صدور دستور حزبی رأی دادند و پیشنهاد كردند كه دو لایحه منع تبعیض بر اساس وضعیت واكسن یا داشتن پاسپورت مصونیت و استفاده از وضعیت واكسن یا گذرنامه برای دستیابی به مزایای خاص و خدمات را پیشنهاد دهند.

و یک دانشجوی تازه وارد از مجلس قانونگذاری جمهوری اوهایو در مورد این مفهوم صحبت کرد ، گفت محدودیت ها یا اختیارات بیشتر پاسخی برای هر مشکل COVID-19 نیست.

سخنگوی ال كوترونا گفت: “مردم اوهایو تشویق می شوند كه واكسن COVID-19 را برای سلامتی و سلامتی خود و دیگران مصرف كنند.” “با این حال ، واکسن نباید توسط دولت ما مورد نیاز و یا نیاز باشد تا مردم ما بتوانند دوباره به حالت عادی درآیند.”

ران دسانتیس ، فرماندار جمهوری خواه فلوریدا ، روز جمعه یک دستور اجرایی صادر کرد مبنی بر اینکه هیچ نهاد دولتی نمی تواند گذرنامه واکسن صادر کند و مشاغل موجود در آن کشور نمی توانند به آنها نیاز داشته باشند. وی گفت انتظار دارد قانونگذار چنین قانونی را تصویب کند.

در دستور وی گفته شده است كه الزام “گذرنامه های واكسن COVID-19 برای مشاركت در زندگی روزمره – مانند حضور در یك رویداد ورزشی ، حمایت مالی از یك رستوران یا رفتن به سینما – باعث ایجاد دو طبقه از شهروندان خواهد شد.”

مارجوری تیلور گرین ، نماینده ایالات متحده ، جورجیا ، عضو تازه انتخاب شده و تعدادی سمت سیاسی راست افراطی را تصویب و ارتقا داده است ، در اوایل این هفته به هواداران خود در فیس بوک گفت که “چیزی به نام گذرنامه واکسن” نوعی “کمونیسم شرکتی” است “و بخشی از تلاش های دموکرات ها برای کنترل زندگی مردم.

قانونگذار GOP لوئیزیانا لایحه ای را برای جلوگیری از درج اطلاعات واکسیناسیون در گواهینامه رانندگی لوئیزیانا توسط ایالت یا وابستگی صدور گواهینامه رانندگی به وضعیت واکسن تهیه کرده است.

گذرنامه واکسن تحت حمایت دولت به نام Excelsior Pass در نیویورک معرفی می شود. یک برنامه تلفن هوشمند نشان می دهد کسی واکسینه شده است یا به تازگی آزمایش COVID-19 منفی شده است.

فرماندار دموکرات ، اندرو کوومو پیشنهاد کرده است که به وی اجازه می دهد ، برای مثال ، از تلفن هوشمند شخصی خود برای اسکن کد یک مجری استفاده کند.

مقامات نیویورک جزئیات خاصی در مورد نحوه کارکرد برنامه ، دسترسی به واکسیناسیون یا وضعیت آزمایش کسی ارسال نکرده اند ، یا از نام کاربر ، تاریخ تولد یا مکانی که کد وی اسکن شده محافظت می کنند. سیاست حفظ حریم خصوصی برنامه می گوید داده ها “به طور ایمن نگهداری می شوند” و برای اهداف فروش یا بازاریابی استفاده نمی شوند و با شخص ثالث به اشتراک گذاشته نمی شوند. اما برخی از کارشناسان حفظ حریم خصوصی می گویند مردم برای اطمینان از محافظت از اطلاعات آن به جزئیات بیشتری نیاز دارند.

آلبرت فاکس کان ، بنیانگذار و مدیر اجرایی پروژه نظارت بر فناوری نظارت در مرکز عدالت شهری ، یک گروه برای حقوق مدنی و حریم خصوصی در نیویورک ، هشدار داد که شکاف Excelsior یک لایه نظارت جدید بدون جزئیات کافی ایجاد می کند. نحوه جمع آوری آن داده ها یا از حریم خصوصی محافظت می کند.

کان به Excelsior Pass گفت: “اساساً ما فقط عکسهای صفحه رابط کاربری داریم و نه خیلی بیشتر.”

___

نویسندگان آسوشیتدپرس اندرو ولش-هاگینز از کلمبوس ، اوهایو. مارینا ویلنوو در آلبانی ، نیویورک ؛ کندیس چوی در نیویورک ؛ اندرو دمیلو در لیتل راک ، آرکانزاس ؛ امی بث هانسون در هلنا ، مونتانا ؛ و ملیندا دسلات در باتون روژ ، لوئیزیانا ، همکاری کردند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*