گرگ ها در حال تعقیب beave در مینه سوتا در حال تغییر شکل تالاب ها هستند


واشنگتن (AP) – یک بعد از ظهر بهار در سال 2015 ، توماس گیبل زیست شناس سیگنال های موجود در یقه GPS را برای ردیابی یک گرگ خاکستری به یک جریان کوچک در پارک ملی Voyageurs در مینه سوتا ردیابی کرد. در آنجا او چاپ پنجه سگ بزرگی را در میان گل و لای خزهای گرگ و بیور پیدا کرد که در گزنه های کم گرفتار شده بود.

گیبل نتیجه گیری کرد: بیور قربانی گرگ شده بود. کار جوندگان زحمت کش در همین نزدیکی ایستاده بود ، چوب های درخت آسپن برهنه ، پوشیده از نهر و حوضچه ای به عمق حدود یک متر در پشت آنها شکل گرفته بود. اما وقتی گیبل 10 روز بعد دوباره چک کرد ، سد شروع به ریزش کرده بود. بدون مهندس آب برای تعمیر سازه ، حوض از بین رفته بود.

گیبل ، كه در دانشگاه مینه سوتا است ، گفت: “آب كاملا از بین رفته بود.” اما این اپیزود باعث ایجاد یک ایده شد.

طی چهار سال آینده ، زیست شناسان یقه های GPS را روی حدود 30 گرگ در پارک قرار دادند. آنها سپس از هر مکانی که گرگ ها بیش از 20 دقیقه در آن اقامت داشتند بازدید کردند و در زمین به جستجوی سرنخ هایی از حیواناتی که قربانی کرده بودند ، پرداختند. آنها همچنین سندهای جدید بیور را در همان حوالی رها کردند.


گیبل گفت: “بعد از اینكه گرگ یك بیور را بیرون آورد ، مدتی طول می كشد تا یك بیور دیگر برگردد.

بر اساس مطالعه ای که روز جمعه در مجله Science Advances منتشر شد ، هر مطالعه در مورد یک سد متروکه بیش از یک سال طول کشید تا یک بیور دیگر برگردد.

گرگ هایی که در حال تعقیب کوروش ها هستند ، اکوسیستم تالاب شمال مینه سوتا را به شدت تحت تأثیر قرار می دهند ، زیرا سدهای ساخته شده توسط منفردهای فردی – آنهایی که با کلنی های بیور ارتباط ندارند – به سرعت خراب می شوند. مطالعه جدید نشان نمی دهد که گرگ ها باعث کاهش جمعیت کلی بیور در پارک ملی ویاگرس شده اند ، اما آنها بر جایی که مخروط ها قادر به ساخت و نگهداری سدها و دریاچه ها بوده اند تأثیر گذاشته اند.

گیبل گفت: به طور متوسط ​​، در اکوسیستم Voyageurs حدود 73 گرگ وجود دارد ، اما این تعداد می تواند از 63 تا 82 در سال متفاوت باشد.

مطالعه ای که در زمستان سال های 2019-2020 توسط وزارت منابع طبیعی مینه سوتا انجام شد نشان داد که این ایالت محل زندگی حدود 2596 گرگ است.

مقامات فدرال حیات وحش ماه گذشته اعلام کردند که گرگ خاکستری از قانون گونه های در معرض خطر ایالات متحده حذف می شود و تصمیمات دولت ایالتی را ترک می کند و در برخی از آنها شکار را باز می کند. اما تیم والتز ، فرماندار مینه سوتا گفته است که او مخالف شکار گرگ آماتور است.

در حالی که بسته های گرگ حیوانات بزرگی مانند گوزن های بزرگ و گوزن ها را در زمستان هدف قرار می دهند ، آنها در تابستان به تنهایی طعمه های کوچکتر از جمله گوزن و کبوتر را شکار می کنند.

زیست شناسان اغلب بیورها را “مهندسین اکوسیستم” می نامند زیرا سدهای آنها باعث ایجاد تالاب ها و زیستگاه های جدید برای گیاهان ، حشرات آبزی ، دوزیستان ، ماهی ها و پرندگان می شود.

“رولف پیترسون” ، بوم شناس حیات وحش از دانشگاه صنعتی میشیگان که به مطالعه گرگ ها در میشیگان و در مطالعه جدید شرکت نکرد.

در حالی که یلوستون و ایالت های غربی اطراف آن مشهورترین خانه های گرگ های خاکستری در ایالات متحده هستند ، گرگ نیز در جنگل های مینه سوتا و میشیگان زندگی می کند ، جایی که آنها با جمعیت گرگ ها در همسایگی کانادا مخلوط می شوند.

پترسون به تحقیقاتی که نشان داد کلنی های بیور در پارک ملی Isle Royale در میشیگان بین سال های 2010 و 2018 ، با کاهش جمعیت گرگ ها ، پنج برابر افزایش یافته است ، کمک کرد.

___

کریستینا لارسون را در توییتر دنبال کنید:larsonchristina

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*