گسترش سریع تلاش های واکسن ویروسی ، بی اعتمادی قبیله ای را نشان می دهد


FLAGSTAFF ، آریزونا. (AP) – این خبر در زمان امیدواری به بزرگترین رزرو سرخپوستان منتشر شد.

موارد روزانه ویروس کرونا در مقایسه با اوج بهار 238 ، که ملت ناواهو را به یک نقطه داغ آمریکایی تبدیل کرد ، تک رقمی بود. این قبیله ، که می خواهد اطمینان حاصل کند که واکسن COVID-19 برای مردم خود مثر است ، گفت که از آزمایشات بالینی Pfizer در ذخیره خود ، پوشش آریزونا ، نیومکزیکو و یوتا ، استقبال می کند.

اعضای قبیله بلافاصله با استناد به لحظات دردناکی در گذشته که سرخپوستان به آزمایش های پزشکی رضایت نمی دادند یا به طور کامل از روش ها مطلع نبودند ، دولت خود را به اجازه دادن به آنها خوکچه هندی متهم کردند.


پس از بحث و جدل محققان در مرکز بهداشت هندوستان دانشگاه جان هاپکینز ، شورای بازنگری ملت ناواوو این مطالعه را سریعتر از حد معمول تأیید کرد. بدون داوطلبان محلی ، چگونه آنها می توانند بفهمند که قبایل قبیله ای مانند سایر واکسن ها پاسخ می دهند؟

دکتر لورا همیت از جان هاپکینز گفت: “متأسفانه ، هندی ها عملاً از فرصت شرکت در این آزمایشات بالینی محروم هستند زیرا تقریباً همه سایتهای تحقیقاتی در مناطق بزرگ شهری قرار دارند که ارتباط موثری با هندیان برقرار نکرده اند.”

حدود 460 هندی در آزمایشات واکسن توسط Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech ، از جمله ناوهو ، شرکت کردند. این سابقه منعکس کننده درک فزاینده ای از نقشی است که افراد رنگین پوست در تولید واکسن بازی می کنند و تلاش برای اجرای سریع آن برای کاهش عفونت در میان جمعیت هایی است که به طور نامتناسبی توسط ویروس تحت تأثیر قرار گرفته اند.

با این حال تعداد کمی از 574 قبیله به رسمیت شناخته شده فدرال این کشور برای شرکت در انتخابات شرکت کرده اند ، این تردید اغلب ناشی از سوicion ظن و بی اعتمادی است. بسیاری از قبایل نیز برای آزمایشات بالینی نیاز به تأیید چند سطح دارند ، چالشی که محققان همیشه برای غلبه بر آن آماده نیستند و در ایالات متحده با آن روبرو نیستند.

در حالی که واکسن های Pfizer و Moderna Inc. در کشور هند توزیع می شوند ، دیگران در حال مطالعه هستند.

در شمال غربی اقیانوس آرام ، Lummi Nation و قبیله Nooksack هند قصد دارند در آزمایش واکسن شرکت دیگری به نام Novavax Inc شرکت کنند. یک محقق از رودخانه Cheyenne Sioux قصد دارد سرخپوستان و دیگران را در داکوتای جنوبی در روند Novavax و دیگری از Sanofi و GlaxoSmithKline را درگیر کند.

در کشور ناواهو ، آرونا پیشلاکای ، همسرش ملوین و دخترش کوارتنی درگیر فرآیند فایزر شدند.

آرونا پیشلاكای گفت این شایعات گسترده است: ویروس به ناواهو تزریق می شود و محققان از افرادی كه COVID-19 دریافت كرده اند از پلاسما استفاده می كنند.

او متقاعد شده بود که این اتفاق نمی افتد ، و بگذارید سخنان والدین و پدربزرگ و مادربزرگ او را راهنمایی کنند: اجازه ندهید مبارزات ما مبارزات شما باشد ، با پیروزی های ما شروع کنید.

“چه کار دیگری باید انجام دهم؟” فقط بنشینید و بگویید ، “نه ، من به آنها اعتماد ندارم” و چیز جدیدی را امتحان نکنید تا ببینید آیا می توانیم دستیابی به موفقیت را پیدا کنیم. “پیشلاكای گفت. “ما باید کاری انجام دهیم ، ما نمی توانیم فقط بنشینیم و منتظر بمانیم ، امیدوار باشیم و دعا کنیم.”

او برای دوز گرفتن بر ترس از سوزن غلبه کرد و به طور روزمره بر رفاه خود نظارت کرد. به عنوان شرکت کنندگان در مطالعه ، اگر خانواده در ابتدا دارونما دریافت کرده بودند ، می توانستند واکسن دریافت کنند.

Hamit گفت ، آزمایش های فایزر در میان کوههای ناواهو و White Apache شامل 275 نفر بود که حدود 80 درصد آنها هندی بودند. آنچنان که محققان امیدوار بودند نبود ، اما وی گفت که برای مقایسه پاسخ ایمنی و آنتی بادی در بیماران محلی با دیگران کافی است.

آزمایشات واکسن در سراسر کشور به سرعت در حال حرکت است ، که همیشه با دستورالعمل های قبیله ای برای بررسی پیشنهادات تحقیق مطابقت ندارد.

ابیگل اکو هاوک ، مدیر انستیتوی بهداشت هند در سیاتل گفت: “این کار باید با احترام به حاکمیت قبیله انجام شود و بدانید که همه واقعاً رضایت آگاهانه دریافت کرده اند.”

این کمک کرد که جان هاپکینز دارای چندین دهه سابقه در ناواهو و آپاچی ، از جمله سایر آزمایشات بالینی است. همیت گفت که هیئت بررسی تحقیقات انسانی ناواهو پذیرای بررسی سریع تلاش های واکسیناسیون به دلیل تأثیر مخرب بیماری همه گیر است.

در داکوتای جنوبی ، کمیته بهداشت Cheyenne River Sioux در ابتدا پیشنهاد دکتر جفری هندرسون برای آزمایش واکسن نواواکس را رد کرد. هندرسون ، یکی از اعضای قبیله ، برای ارزیابی حمایت به جامعه اعزام شد.

او انتظار دارد از شورای قبیله ای که اخیراً تشکیل شده است ، تصویب کند ، اما در حال حاضر قصد دارد یک واحد سیار در خارج از ذخیره ایجاد کند.

هندرسون گفت: “ما از انجام این نوع تحقیقات یا هر نوع تحقیق در داخل قبیله بدون تأیید صریح قبیله امتناع می ورزیم.”

دکتر فرانک جیمز ، یک مقام بهداشت قبیله ای ، گفت که در واشنگتن ، قبیله نوک ساک ثبت نام داوطلبان را در آزمایشات نواواکس از روز دوشنبه آغاز خواهد کرد.

وی گفت: “من انتظار دارم یک شروع آهسته آغاز شود و ما باید برخی از افراد شجاع را که احساس راحتی می کنند پیدا کنیم و سپس افراد را دنبال کنیم.”

در همین نزدیکی ، Lummi Nation با یک بررسی و تأیید سه بخشی از آزمایشات نواواکس به جلو حرکت می کند.

دکتر داکوتا لین ، افسر ارشد پزشکی ، گفت: تردید اولیه در میان قبیله از آنجا ناشی می شود که محقق سالها قبل از کودکان لوممی برای تهیه ابزاری برای تشخیص سندرم الکل جنین عکس گرفته است ، اما راههایی برای مقابله با آن پیشنهاد نکرده است. کلینیک بهداشت قبیله لوممی.

لین گفت: “من قبلاً می دانستم و مطمئناً می دانستم كه نسبت به هر تحقیق در جامعه ما بی اعتمادی است.” “اما من همچنین می دانستم که تنها راه نجات از این بیماری همه گیر دسترسی به واکسن ها است.”

داستان های دیگر در مورد عقیم سازی زنان بومی آمریکا ، که در گزارش فدرال 1976 ذکر شد ، و آزمایش های نظامی ید رادیواکتیو بر روی بومیان آلاسکا باعث بی اعتمادی شده است.

قبیله هاواسوپایی نیز یک دهه قبل با طرح شکایت محققان دانشگاه ایالتی آریزونا را به سو ab استفاده از نمونه های خون طراحی شده برای مطالعه دیابت ، اسکیزوفرنی ، همخونی و مهاجرت جمعیت باستان بدون اجازه قبیله متهم کرد.

این قضیه زمانی به ذهن خطور کرد که آنت براون ، یک زن ناواهو ، از آمادگی قبیله خود برای شرکت در آزمایشات واکسیناسیون علیه COVID-19 مطلع شد.

وی گفت: “در مورد انواع آزمایشات بی اعتمادی تاریخی وجود دارد.” “این فقط یک تجربه است ، من نمی دانم که خانواده های زیادی در آنجا وجود دارند که هیچ گونه آزمایش (یا) حمله بیولوژیکی به جوامع قبیله ای آنها را تحت تأثیر قرار نداده است.”

براون احساسات متفاوتی دارد زیرا او قبلاً با جان هاپکینز در آزمایش واکسن شرکت کرده بود.

هامیت گفت ، این مربوط به تحقیقاتی است که نشان می دهد اولین نسل واکسن ها علیه مننژیت باکتریایی در کودکان 6 ماه به بالا در ناواهو و آپاچی کمتر موثر است. بروز این بیماری در بین این کودکان پنج تا 10 برابر بیشتر از جمعیت عمومی بود.

محققان و پزشکان از جوامع بومی آمریکا همچنین دریافتند که دوزهای استاندارد داروها مانند داروهای رقیق کننده خون همیشه برای اعضای قبیله مناسب نبوده است.

برای مارسیا اولیری ، مشارکت در مطالعه ای که به طور غیر مستقیم نشان داد واکسن های HPV از سویه ای که عامل اصلی سرطان در میان زنان بومی آمریکا در دشت های بزرگ است ، محافظت نمی کند ، اهمیت حضور بیشتر محققان محلی و شرکت در آزمایش های بالینی را نشان می دهد.

اولری ، مدیر Missouri Missouri Breaks ، یک گروه تحقیقاتی کوچک متعلق به هند در ذخیره گاه Suu در رودخانه Cheyenne ، گفت: “ما نمی توانیم صبر کنیم تا این جریان جریان یابد.” “به نظر می رسد که در ایالت هند ، ما همچنان به دنبال یک توپ سلامتی هستیم و هرگز از آن سبقت نمی گیریم. “

___

فونسکا از نظر نژاد و قومیت عضوی از تیم AP است. او را در توییتر در دنبال کنید https://twitter.com/FonsecaAP.
منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*