یک آژانس آمریکایی بازگشت بیسون را به پناهندگی در مونتانا بررسی خواهد کرد


فاکتورها ، مونت (AP) – مقامات آمریکایی گفتند که آنها در سالهای آینده 40000 هکتار برای احیای حیوانات وحشی گاومیش کوهی در یک پناهگاه حیات وحش فدرال در مرکز مونتانا را مورد بررسی قرار خواهند داد ، که این برای جمهوریخواهان ایالتی که می خواهند مکان گشت و گذار بیزانس را محدود کنند ، مغایرت خواهد داشت.

خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده در نظر دارد “در ماه ژوئیه قبایل و سهامداران را درگیر موضوعات بازآفرینی گاومیش و بیگورن” در پناهگاه ملی حیات وحش چارلز ام. راسل ، یک منظره دور از زمین و چمنزارهای بد جدا شده توسط رودخانه میسوری باشد. بخش داخلی

بیسون از نظر تاریخی در منطقه پرسه می زد ، اما در اواخر قرن نوزدهم با آزار و اذیت در بیشتر آمریکای شمالی منقرض شد. گرگ جیانفورت ، فرماندار مونتانا و جمهوری خواهان دیگر وی در مجلس قانونگذاری تلاش کرده اند که بازگرداندن گیاه گاو نر به مناطق جدید دشوارتر شود.

بسیاری از کشاورزان در این ایالت ، از جمله در اطراف پناهگاه ، با تلاش برای احیای گیاه گاومیش کوهان دار در مناظر مخالفند ، زیرا می ترسند که برای دام های عمومی برای دامداری و گسترش بیماری تب مالت با دامها رقابت کنند. این یک بیماری عفونی است که توسط گاومیش کوهان دار در پارک ملی یلوستون منتقل می شود و باعث سقط جنین حیوانات در نوزادان نارس خود می شود.

هفته گذشته ، جیانفورته لغو طرح مدیریت بیستون ایالتی را که موجب تسهیل مجدد تولید حیوانات می شود ، اعلام کرد. دولت وی در حال حل و فصل پرونده با یک گروه حقوق مالکیت است که ادعای حاکم وقت را دارد. استیو بولاک ، یک دموکرات ، قصد داشت یک گله جاده ای رایگان در پناهگاه چارلز ام. راسل ایجاد کند ، نام این هنرمند غربی است که زیبایی خام منطقه را به تصویر می کشد.

روز سه شنبه ، گروهی از قانون گذاران بومی آمریکا از دولت بایدن خواستند تا طرحی را برای ورود دوباره گاومیش کوهان دار در پناهگاه و زمین های عمومی مجاور ذخیره گاه هند Blackfeet ، از جمله پارک ملی یخچال های طبیعی و جبهه کوه راکی ​​تهیه کند.


نماینده تایسون رانینگ ولف ، یکی از اعضای Brownfeet در براونینگ ، گفت که “عالی” است که می توان گاومیش کوهان دار را به عنوان یک پناهگاه در نظر گرفت. وی از دولت خواست که گاومیش کوهان دار را برای منطقه یخچال در نظر بگیرد.

مقامات وزارت کشور جزئیات خاصی در مورد برنامه های خود ارائه ندادند ، مگر در بیانیه ای مبنی بر اینکه خدمات حیات وحش در آخرین مراحل برنامه ریزی است قبل از اینکه یک پروسه “چند ساله” شروع به بررسی تولید مجدد گاومیش و بیگورن کند. سایر موضوعات مربوط به حیات وحش و زیستگاه ها نیز پرداخته خواهد شد.

در حال حاضر گوسفندهای شاخ بلند در پناهگاه وجود دارد و مشخص نیست که آیا گنجاندن آنها توسط آژانس به برنامه هایی برای تقویت جمعیت موجود اشاره دارد یا اسکان آنها در مناطق بیشتری.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*