یک سال گمشده ، اما اکنون برخی امیدوار هستند


CINCINNATI (AP) – بدون خواب با فیلم های ذرت بو داده و دیزنی. هیچ مراسم رقص یا مسابقه ای برای تعطیلات برگزار نمی شود ، چه رسد به روز پدربزرگ و مادربزرگ برای بازدید از کلاس های درس کودکان.

بدون آغوش

12 ماه اول همه گیری در بسیاری از بزرگترین گروه پدربزرگ و مادربزرگ در تاریخ ایالات متحده سالی گم شده بود. بیشتر پدربزرگ و مادربزرگ حدود 70 میلیون کشور در سه ماهه چهارم زندگی خود هستند و ساعت همچنان در حال کار است.

نیک نیکلسون ، استاد پرستاری و محقق پیری در دانشگاه کوینیپیاک در همدن ، کنتیکت ، گفت: “با افراد مسن کار می کنم ، افسردگی زیاد ، تنهایی زیاد دیده می شود.” “این واقعاً دشوار بود … اضطراب ، ناامیدی ، انزوای اجتماعی. در طول زمان عوارض جانبی زیادی وجود دارد. هرچه بالون را زودتر گسترش دهیم ، بهتر است تا افراد بتوانند با هم شروع به بهبود کنند. “

هفته گذشته ، مراکز کنترل و پیشگیری بیماری های فدرال اقدامات اولیه را برای سال 2 پیشنهاد کردند و گفتند که پدربزرگ و مادربزرگ های کاملا واکسینه شده می توانند بدون ماسک یا سایر اقدامات احتیاطی خاص به خانه ای با بچه ها و نوه های سالم مراجعه کنند.

دوریس رولارک در ماه گذشته هنگام تولد هفتاد و هشتمین سال تولد ، نوه ها و نوه های خود را که ماسک داشتند ، بوسه های هوایی زد. او هفته گذشته پس از اعلام دستورالعمل های CDC ، آغوش خود را از سر گرفت.


“اوهوای عالی بود. من از دیدن دیگران هیجان زده ام.” “اوهایو ساکن میدل تاون ، که سه نوه و 16 نوه دارد ، گفت:” امیدوارم که الان بهتر باشد. “

وی گفت که جو و نانسی پیترز هفته گذشته مجبور شدند از یکی از 11 نوه خود دیدن کنند زیرا آنها “با احتیاط به حالت عادی بازگشتند”. قبل از ابتلا به بیماری همه گیر و محدودیت های ایمنی آن ، هر دو مربی بازنشسته در دهه 1970 عادت داشتند که به شدت با نوه های خود درگیر شوند ، همه در نزدیکی آنها در حومه سین سیناتی زندگی می کردند.

از دست دادن وقت با بچه های کوچک بسیار دشوار بود.

نانسی پیترز می گوید: “آنها 3 ، 4 و 5 ساله هستند و یک سال کامل گذشته است.” “آنها بسیار تغییر کرده اند … و آملیا هر روز به مادرش می گفت:” وقتی ویروس کرونا پایان یافت ، با مادربزرگم می خوابم. “

او می گوید: “و حالا او 3 ساله نیست.”

پیترز و رولارك كاملاً واكسین شده اند ، زیرا در هفته های اخیر میزان آتش سوزی در سطح ملی افزایش یافته است ، به طوری كه حدود 60٪ از افراد 65 سال و بالاتر تا به امروز حداقل یك دوز دریافت كرده اند. اما CDC گزارش می دهد که فقط 10٪ از جمعیت به طور کامل واکسینه شده اند و یادآوری می کند که آسیب پذیری با افزایش سن افزایش می یابد. CDC می گوید از هر 10 نفری که در ایالات متحده بر اثر این ویروس جان باخته اند ، هشت نفر 65 ساله یا بیشتر بودند.

نیکلسون می گوید که در حالی که برخی از افراد مسن پس از یک سال انزوا “فقط در را بیرون می آورند تا بیرون بروند” ، برخی دیگر با توجه به انواع مختلف گونه ها و سایر ناشناخته ها همچنان نگران هستند.

“آنها تعجب می کنند: آیا ایمن است؟” او می گوید

توصیف: توجه

ایوانیکو کوچچی ، رئیس موسسه والدین در دانشگاه آدلفی در گاردن سیتی ، نیویورک ، می گوید که پدربزرگ و مادربزرگ و سایر اعضای خانواده باید مراقب باشند که سعی می کنند به چیزی بازگردند که به حالت عادی برگردد.

“بدون شک یک دوره تعدیل وجود خواهد داشت که ادامه خواهد داشت. برنامه ریزی و انعطاف پذیری بسیار مهم هستند. “

همچنین ناشناخته است: چه تعداد از افراد مسن نه تنها از نظر عاطفی بلکه از نظر روحی نیز مجروح شده اند که در طی یک سال ارتباط شخصی و سایر فعالیت های خارج از خانه خود را از دست داده اند.

آرمان رامنات ، مادربزرگ هندی الاصل ویجاایا رامنات ، 94 ساله ، پیش از تولد با والدین خود در کلمبوس ، اوهایو گفت: “من فکر می کنم که دیدن همه افراد در تمام اوقات همیشه می تواند بسیار سخت باشد.” “این باعث می شود سریعتر پیر شوید.”

در حالی که بسیاری از پدربزرگ و مادربزرگ با تلفن ، متن و گفتگوی ویدیویی در ارتباط هستند ، دیگران دسترسی و توانایی استفاده از چنین فناوری را ندارند. مطالعه ای که در سپتامبر و اکتبر گذشته انجام شد ، نشان داد که مقاومت در بین افراد مسن آمریکایی وجود دارد ، اما همچنین نشانه هایی از مشکلات است ، با بسیاری گزارش کاهش شادی و برخی گزارش افزایش تنهایی و افسردگی نسبت به زمستان.

در هوای خوب ، پیترز ادامه داده و بازدیدهای زیادی از کوچه انجام داده بود ، از جمله یک مراسم رقص انفرادی در کوچه توسط یک نوه. آنها سال گذشته به ده ها رویداد در فضای باز مانند بیس بال و بازی های فوتبال رفتند ، اما نتوانستند در بازی های بسکتبال نوه های خود شرکت کنند.

جو پیترز كه شنبه های سالهای گذشته را كه روزانه هشت بازی بسكتبال كودكانه انجام می دادند ، بازگو می كند: “این كار بسیار مشكلی بود.”

نیکلسون گفت: بسیاری از پدربزرگ و مادربزرگ ها با نگهداری از بچه ها و وانت در مدرسه یا مهد کودک به طور فعال به فرزندان خود کمک می کنند ، بنابراین موانع همه گیری در برابر آنها وضعیت “ضرر و زیان” را برای خانواده ها ایجاد کرده است.

رولارک از میدلتاون ، اوهایو ، همیشه با فرزندان فعال بوده است. او سه فرزند را به عنوان یک زن مجرد مطلقه بزرگ کرد و دو نوه و مادر بزرگ او در دبیرستان با او زندگی می کردند. فرزندان او در طی این همه سال حمایت از او ، زمانی که او نیز به طور تمام وقت در یک دفتر در یک شرکت فولاد کار می کرد ، هزینه او را در طی همه گیری پرداخت کردند.

رولارک ، که گفت نوه بزرگش آماریوس گیتس در زمستان بیل خود را روشن نگه داشت ، گفت: “من نمی توانستم بدون آنها کار کنم ،”

خانه ها ، امکانات نبرد

خانه های بازنشستگان و دیگر امکانات زندگی مساعدت شده نیز با چالش برقراری ارتباط با پدربزرگ و مادربزرگ روبرو هستند ، زیرا بسیاری از آنها به دلیل نگرانی در مورد شیوع ویروس ، تماس های تماس را قطع می کنند. دب مک گلینچ ، بیمار در مرکز توان بخشی و سلامت ورسای در غرب اوهایو ، گفت: “او تنها بود.”

او عادت داشت که بارها از طریق نوه اش ، کورتانی کاتل 20 ساله ، به ملاقات های مکرر برود و برای بازی مانند Uno با او بازی ورق کند. او موفق شد با کورتانی و هفت نوه دیگر مکالمه ویدئویی انجام دهد ، اما بازی های ورق آنها را از دست داد. آنها اخیراً یک مسابقه مسافت دوستانه را با یک بازی ماشین اسلات مجازی از سر گرفتند.

مک گلینچ می گوید به جای اینکه فقط با مکالمه های تلفنی کوچک معامله کنیم ، اکنون می توانیم “سرگرم شویم”.

اکنون هر 10 پدربزرگ و مادربزرگ در ایالات متحده در خانگی با حداقل یک نوه زندگی می کنند. در برخی از فرهنگ های آسیایی ، این مدت طولانی رایج بوده است. در خانواده رامنات ، مادربزرگ مادری هندی متولدش ، ساروزا سیاتارامان ، حول سه فرزند و شش نوه آنها در دالاس ، آتلانتا و خانه اش در کلمبوس می چرخد.

رامانت ، 27 ساله ، از رویکرد مادربزرگ بزرگتر خود ، ویجایا ، عصبی است ، به ویژه هنگامی که او تازه از واشنگتن برگشته است ، جایی که وی دانشجوی حقوق در دانشگاه جورج تاون است. او از راه دور درس می خواند ، اما گاهی مجبور می شود برای بردن کتاب به مدرسه برود.

مانند مادربزرگ ها و مادربزرگ هایی که از وقت از دست رفته با نوه های در حال رشد شکایت می کنند ، نوه ها نیز می توانند از دست دادن فرصت های عزیزان پیر خود احساس بدی داشته باشند.

رامانت دوست دارد در طول یک سال گذشته با او وقت بگذارد تا درباره تاریخچه خانواده بیشتر بیاموزد. او یک بار با مهندس کی گاندی ، رهبر مشهور فقید هند و طرفدار عدم خشونت دیدار کرد. او در مهمانی چای که به میزبانی ملکه الیزابت دوم برگزار شد شرکت کرد. و او تصاویری از شوهر فقید او ، یک افسر ارشد نیروی دریایی هند ، با نخست وزیر فقید هند ، ایندیرا گاندی را دیده است.

رمانت که امیدوار است به زودی پس از واکسیناسیون کامل ارتباط بیشتری برقرار کند ، گفت: “این زمانی است که من دوست دارم بتوانم هرچه بزرگتر شد با او بیشتر در مورد زندگی او صحبت کنم.” “گاهی اوقات می تواند ناراحت کننده باشد. نمی توانید آنقدر وقت را با کسی بگذرانید ، حتی اگر او با شما زندگی کند. “

___

دن سیول ، خبرنگار سینسیناتی AP و همسرش ویکی ، نه نوه دارند. او را در توییتر دنبال کنید https://www.twitter.com/dansewell
منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*