یک شی مرموز یک موشک 54 ساله است و نه یک سیارک


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (AP) – منجمان روز چهارشنبه تأیید کردند ، یک جرم مرموز که به طور موقت در مدار زمین است ، یک موشک 54 ساله است و نه یک سیارک.

با توجه به آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا در پاسادنا ، کالیفرنیا ، مشاهدات یک تلسکوپ هاوایی هویت وی را مشخص کرده است.

این شی از زمان کشف در ماه سپتامبر به عنوان یک سیارک طبقه بندی شده است. اما پل چوداس ، بهترین متخصص سیارک ناسا ، به سرعت مشکوک شد که این موشک فوقانی قنطورس از Surveyor 2 ، یک مأموریت فرود آمدن ماه 1966 است.

Chodas به محض اینکه تیمی به رهبری دانشگاه ویشنو ردی آریزونا از یک تلسکوپ مادون قرمز در هاوایی برای مشاهده نه تنها شی مرموز ، بلکه – فقط سه شنبه – قنطورس 1971 ، که هنوز در حال چرخش بر روی زمین است ، استفاده کرد. داده های حاصل از تصاویر مطابقت دارند.

ردی در بیانیه ای گفت: “این نتیجه نتیجه یك تلاش عظیم تیمی بود.” سرانجام توانستیم این معما را حل کنیم.


این جسم ، که به طور رسمی به عنوان 2020 SO شناخته می شود ، ماه گذشته وارد یک مدار گسترده و جانبی به دور زمین شد و در روز سه شنبه نزدیکترین حالت را با کمی بیش از 31000 مایل (50476 کیلومتر) انجام داد. او در ماه مارس محله را ترک می کند و دوباره به مدار خود به دور خورشید پرتاب می کند. بازگشت بعدی وی: 2036.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*