یک میلیاردر آمریکایی با 3 نفر دیگر پرواز SpaceX را خریداری می کند و به مدار می زند


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (AP) – یک میلیاردر آمریکایی که خود را با هواپیماهای جنگی و فنی غنی کرده است در حال خرید یک پرواز کامل SpaceX است و قصد دارد امسال سه نفر را برای سفر به کره زمین به همراه خود ببرد.

جارد آیزاکمن علاوه بر تحقق رویای خود برای پرواز به فضا ، روز دوشنبه اعلام کرد که به دنبال استفاده از سفر خصوصی برای جمع آوری 200 میلیون دلار برای بیمارستان تحقیقات کودکان سنت جورج است.

پیش از این یک کارمند بهداشتی سنت جود برای این ماموریت انتخاب شده است. هر یک از اهداکنندگان سنت جود در ماه فوریه در یک قرعه کشی تصادفی برای مکان 3 پوندی لحاظ می شود. مقام چهارم به یک صاحب مشاغل که از Shift4 Payments ، شرکت پردازش کارت اعتباری آیزاکمن در آلنتون ، پنسیلوانیا استفاده می کند ، تعلق می گیرد.


آیزاکمن ، که هفته آینده 38 ساله می شود ، به ” آسوشیتدپرس.

“من همچنین فکر می کنم اگر می خواهیم در این دنیا زندگی کنیم ، بهتر است سرطان کودکی را در این راه شکست دهیم.”

او یک تبلیغ تجاری Super Bowl را برای انتشار مأموریتی به نام Inspiration4 با هدف ماه اکتبر خریداری کرد. جزئیات سفر کپسول SpaceX Dragon هنوز در دست بررسی است ، از جمله تعداد روزهایی که این چهار نفر پس از انفجار فلوریدا در مدار خواهند بود. مسافران باقیمانده ماه آینده اعلام می شوند.

سفر آیزاکمن آخرین اطلاعیه برای سفرهای فضایی خصوصی است. سه تاجر هرکدام 55 میلیون دلار برای پرواز به ایستگاه فضایی بین المللی در ژانویه آینده با استفاده از SpaceX Dragon پرداخت می کنند. و یک تاجر ژاپنی با اسپیس ایکس قرارداد دارد که طی چند سال به ماه پرواز کند.

ایزاکمن مبلغی را که به SpaceX پرداخت می کند اعلام نخواهد کرد ، مگر اینکه بگوید کمک مالی مورد انتظار برای سنت جود “به طور قابل توجهی از هزینه ماموریت بیشتر است”.

در حالی که یک فضانورد سابق ناسا این سه تاجر را همراهی می کند ، ایزاکمن به عنوان فرمانده سفینه فضایی وی خدمت می کند. به گفته وی ، این تماس همه چیز راجع به موشک SpaceX’s Dragon و Falcon 9 را می آموزد. در حالی که کپسول ها برای پرواز مستقل طراحی شده اند ، اما یک خلبان می تواند در شرایط اضطراری سیستم را جایگزین کند.

آیزاکمن “گیک فضایی” از مهد کودک ، هنگامی که 16 ساله بود دبیرستان را ترک کرد ، گواهینامه GED دریافت کرد و در زیرزمین والدین خود شغلی را شروع کرد ، که این پیدایش Shift4 شد. وی در سال 2009 ضمن جمع آوری پول برای برنامه Make-A-Wish رکورد سرعت جهانی را ثبت کرد و بعدا Draken International ، بزرگترین ناوگان جت های جنگنده خصوصی جهان را ایجاد کرد.

تعهد 100 میلیون دلاری آیزاکمن به سنت جود در ممفیس ، تنسی ، بیشترین میزان تعهد توسط یک شخص و در کل یکی از بزرگترین آنها است.

ریک شادیاک ، رئیس سازمان جمع آوری کمکهای مالی سنت جود گفت: “ما هر روز خرج می کنیم.”

ایزاکمن علاوه بر آموزش SpaceX ، قصد دارد خدمه خود را به یک کوهپیمایی ببرد تا از ناراحت کننده ترین تجربه خود تا به امروز – چادرهای کنار کوه در شرایط تلخ زمستان – تقلید کند.

وی گفت: “همه ما یکدیگر را خواهیم شناخت … واقعاً مدتها قبل از پرتاب”.

او از نیاز همه چیز به خوبی آگاه است.

وی از خانه اش در ایستون پنسیلوانیا گفت: “اگر مشکلی پیش بیاید ، این آرزوی دیگران را برای رفتن و تبدیل شدن به یک فضانورد تجاری خنثی می کند.”

آیزاکمن گفت که او با شرکت الون ماسک قرارداد امضا کرده است زیرا این شرکت با دو پرواز فضانورد کامل رهبر برجسته پرواز فضایی است. بوئینگ هنوز فضانوردان را به ایستگاه فضایی ناسا نبرد. در حالی که Virgin Galactic ریچارد برانسون و Blue Origin از جف بزوس انتظار دارند که مشتریان از اواخر امسال پرواز خود را آغاز کنند ، کشتی آنها به طور خلاصه سطح فضا را جستجو می کند.

ایزاکمن سالها در فضا بود. وی در سال 2008 به قزاقستان سفر کرد تا سایوز روسی را به همراه یک جهانگرد در آن ببیند و پس از آن چند سال بعد در یکی از آخرین پرتاب های شاتل فضایی ناسا شرکت کرد. SpaceX او را به دومین پرتاب شرکت برای فضانوردان ناسا در ماه نوامبر دعوت کرد.

در حالی که آیزاکمن و همسرش مونیکا موفق شدند ماه ها سفر فضایی خود را ادامه دهند ، دخترانشان شکست خوردند. دختران 7 و 4 ساله سال گذشته پدر و مادر خود را در مورد پرواز شنیدند و به معلمان خود گفتند ، آنها تماس گرفتند تا در مورد فضانوردی پدر صحت داشته باشند.

“همسرم گفت ، نه ، البته نه ، شما می دانید که این بچه ها چگونه چیزها را تنظیم می کنند.” منظورم این است که واقعیت این است که بچه های من خیلی دور نبودند. “

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*