یک کپسول با نمونه هایی از سیارک ها برای تحقیق وارد ژاپن می شود


توکیو (AP) – یک کپسول کوچک حاوی نمونه هایی از خاک سیارک ، که توسط فضاپیمای ژاپنی Hayabusa2 از فضا پرتاب شد و در خلیج استرالیا قرار گرفت ، روز سه شنبه وارد توکیو شد تا ریشه های منظومه شمسی و زندگی روی زمین را بررسی کند.

آژانس اکتشاف هوافضای ژاپن گفت: کپسول آن ، محکم بسته شده و با دقت در یک جعبه کانتینر ذخیره شده ، با پرواز گروهی از کارمندان JAXA با پرواز از استرالیا وارد ژاپن شد.

Hayabusa2 در پایان سفر سالانه خود از سیارک ریوگو ، بیش از 300 میلیون کیلومتر (190 مایل) از زمین ، کپسول 220،000 کیلومتری (136،700 مایل) را روز شنبه به فضا پرتاب کرد و آن را با موفقیت به زمین در منطقه هدف فرستاد. در یک کویر کم جمعیت در وومرا.


کار با دقت بسیار بالا در پایان ماموریت شش ساله Hayabusa2 بسیاری از ژاپنی ها را هیجان زده کرد.

جعبه کپسول داخل آن برای تجزیه و تحلیل به مرکز تحقیقاتی JAXA در ساگامیارا ، نزدیک توکیو منتقل می شود.

فضاپیمای بدون سرنشین Hayabusa2 که در دسامبر سال 2014 به فضا پرتاب شد ، سال گذشته دو بار از روی سیارک ریوگو عبور کرد. با وجود سطح صخره ای غیر منتظره ، که حتی تیم ماموریت را مجبور به تجدیدنظر در نقشه های فرود کرد ، فضاپیما با موفقیت داده ها و نمونه های خاک را از دو مکان – سطح و زیر زمین جمع آوری کرد.

دانشمندان می گویند این نمونه ها ، به ویژه نمونه هایی که از زیر سطح سیارک گرفته شده اند ، حاوی داده های مربوط به 4.6 میلیارد سال پیش است که تحت تأثیر میزان تابش و سایر عوامل محیطی قرار ندارند. آنها به ویژه علاقه مندند مواد آلی را در نمونه ها مطالعه کنند تا بدانند که چگونه در منظومه شمسی توزیع شده اند و اینکه آیا آنها با زندگی روی زمین ارتباط دارند یا نه.

برای جلوگیری از هرگونه تأثیر خارجی ، نمونه ها در یک اتاق تمیز در مرکز Sagamihara تحت درمان قرار خواهند گرفت و انتظار می رود کار به زودی آغاز شود. پس از تحقیقات و نظارت اولیه در ژاپن ، برخی از نمونه ها برای مطالعه بیشتر با ناسا و سایر دانشمندان بین المللی به اشتراک گذاشته می شود.

___

ماری یاماگوچی را در توییتر دنبال کنید https://www.twitter.com/mariyamaguchi
منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*