اگر به دنبال یک آموزش کامل برای تمام مطالب درسی و نکات و سوالات علوم نهم هستید، علوم نهم حرف آخر بهترین انتخاب برای شما است. کافی است 10 دقیقه با من همراه باشید تا ریزترین نکات این فصل را هم یاد بگیرید. بنابراین آموزش رایگان تمام فصل های این کتاب را در سایت خواهیم گذاشت. در آموزش درس اول علوم نهم با مواد مختلف و نقش آن ها در زندگی آشنا می شویم. در زندگی امروزی در ساخت وسایل و اشیایی مانند پل ها، خانه ها، زیورآلات، وسایل حمل و نقل(خودرو، هواپیما،کشتی و…) و… اگر به چیزهایی که در زندگی از آن ها استفاده می کنید و روزانه آن ها را مشاهده می کنید دقت کنید،متوجه می شوید که همه آن ها از مواد مختلفی مانند سنگ، شیشه، آهن، چوب و … استفاده زیادی می شود. مس فلزی سرخ رنگ است و رسانای الکتریکی زیادی دارد. از این ترکیب در تولید کودهای شیمیایی، تهیه رنگ ها، تولید چرم مصنوعی، تولید مواد شوینده، خودروسازی، تولید پلاستیک و … نکته: آمونیاک در تولید کودهای شیمیایی و مواد منفجره به کار می رود. در شکل بعضی از لوازمی که از فلزات ساخته می شوند را مشاهده می کنید.

یک از مهمترین فلزات «مس» است. در این طبقه بندی عناصری که در یک طبقه قرار گرفته اند خواص مشابهی دارند. این گاز به شکل مولکول های دو اتمی(N2) در هو وجود دارد. هر بسپار از زنجیرهای بلندی به وجود آمده است که از متصل شدن تعداد زیادی مولکول کوچک به دست آمده اند. در مولکول همه این مواد اتم هایی به تعداد محدود وجود دارد که این مولکول ها را به مولکول های کوچک مشهور کرده اند البته در برخی از مواد، تعداد اتم زیاد است. یکی دیگر از گازهای موجود در ترکیب هوا، زبان هشتم حرف آخر گاز نیتروژن است. در ادامه آموزش چزخه نیتروژن را از حرف آخر مشاهده می کنید. در ادامه آموزش درس اول علوم نهم با گازهای اکسیژن و نیتروژن آشنا می شویم. واکنش تولید آمونیاک را در معادله زیر مشاهده می کنید. مثلا آهن به کندی با اکسیژن واگنش می دهد و زنگ آهن تولید می کند.

یکی از ویژگی هایی که به طبقه بندی عنصر ها کمک می کند تعداد الکترون های موجود در مدار آخر اتم آن عنصر ها است. آموزش های تصویری به همراه فیلم ها و انیمیشن های گوناگون را با حرف آخر تجربه کنید. با مشاهده این پکیج رایگان، با حرف آخر، بزرگترین و بهتریم موسسه آموزش دروس متوسطه و کنکور آشنا خواهید شد و تفاوت آموزش با روش های مخصوص حرف آخر را مشاهده خواهید کرد. با این آموزش نیازی به کتاب ها و کلاس های خصوصی مختلف نخواهید داشت و درس خواندن برایتان لذت بخش تر خواهد آموزش پایه ششم دبستان شد. مثلا هوا یکی ازترکیباتی است که از گازهای مختلف تشکیل شده است. نشکیل شده اند. همچنین ممکن است بعضی از آن ها حالص باشد و بعضی دیگر ترکیبی از مواد مختلف. هرچند پاسخ فکرکنیدها را در جواب فکر کنید های علوم نهم در سایت منتشر خواهیم کرد، اما به دلیل اهمیت بالای فکر کنید صفحه 5، آن را در این قسمت توضیح می دهیم.

در زیر مولکول های تشکیل دهنده روغن زیتون را مشاهده می کنید. مهمترین اجزای تشکیل دهنده هوا، گازهای نبتروژن و اکسیژن، آرگون، کربن دی اکسید و بخار آب است. در زیر تصویری از کاربرد کربن و فسفر به نمایش گذاشته شده است. به همین دلیل در ساخت سیم های برق از ان استفاده زیادی می شود. با بیشتر شدن جمعیت مصرف بسپارها نیز بیشتر می شود. همچنین مولکول چربی و هموگلوبین نیز درشت است. مولکول های موجود در سلولز درشت است. به این مواد درشت مولکول می گویند. در ادامه آموزش درس اول علوم نهم به توضیح بسپارهای طبیعی و مصنوعی می پردازیم. بهتر است بدانیم که عنصر ها در فعالیت های بدنی انسان نیز تقش مهمی فیزیک حرف آخر دارند. علاوه بر آن مقاومت مس در برابر خوردگی زیاد است و قابلیت مفتول شدن نیز دارد. مانند آهن در هموگلوبین خون، سدیم و پتاسیم در فعالیت های قلب. مولکول های سه اتمی اکسیژن(O3) را گاز اوزون می نامند. گاز امسیژن علاوه بر این که برای تنفس به کار می رود، مصارف صنعتی مختلفی نیز دارد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت اینجا.

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*