100 سال است که زمین از یک سیارک در امان است


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (آفریقا) – اوف ، اکنون برخی از اخبار خوب فضایی را نشان می دهد: ناسا از یک سیارک به خصوص تهدیدکننده ، همه چیز را برای قرن آینده به زمین داده است.

آژانس فضایی این هفته اعلام کرد که مشاهدات جدید این تلسکوپ احتمال برخورد آپوفیس با زمین در سال 2068 را رد می کند.

این همان سنگ فضایی 1100 فوت (340 متری) است که قرار بود در سال 2029 و دوباره در سال 2036 به طرز وحشتناکی نزدیک شود. مدتی پیش ناسا احتمال برخورد در این دو روش نزدیک را رد کرد. اما یک درگیری احتمالی در سال 2068 هنوز در آستانه ظهور بود.

آپوفیس که برای اولین بار در سال 2004 کشف شد ، اکنون رسما از “لیست خطر سیارک” ناسا خارج شده است.


دیوید فارنوکیا از مرکز مشاهدات زمین ناسا روز جمعه گفت: “این تأثیر در سال 2068 دیگر در حیطه فرصت نیست و محاسبات ما حداقل تا 100 سال آینده هیچگونه خطر ضربه ای را نشان نمی دهد.”

دانشمندان توانستند به کمک مشاهدات رادار در اوایل این ماه ، زمانی که سیارک 17.6 میلیون کیلومتر مسافت را طی کرد ، می توانند مدار آپوفیس را به دور خورشید بهبود دهند.

Apophis در 13 آوریل 2029 20000 مایل (32000 کیلومتر) خواهد آمد ، که به منجمان اجازه می دهد تا خوب ببینند.

فرنوکیا گفت: “وقتی من بعد از دانشگاه کار با سیارک ها را شروع کردم ، آپوفیس کودک سیارک های خطرناک بود.” “هنگامی که آن را از لیست خطر حذف کنیم ، احساس خاصی وجود دارد.”

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم م Instituteسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*