9 میمون بزرگ در باغ وحش سان دیگو علیه COVID-19 واکسینه می شوند


SAN DIEGO (AP) – مقامات روز پنجشنبه گفتند ، باغ وحش سن دیگو 9 میمون بزرگ را علیه ویروس کرونا واکسینه کرده است ، گروهی از گوریل های پارک سافاری آن را آلوده کردند.

چهار اورانگوتان و پنج بونوبو در ژانویه و فوریه تزریق COVID-19 کردند. همچنین سه بونوبو و گوریل نیز واکسن دریافت می کنند که آزمایشی است.

این شرکت توسط Zoetis Inc ، یک شرکت آمریکایی تولید کننده داروهای حیوانی ساخته شده است.

این واکسیناسیون ها به دنبال شیوع COVID-19 در ژانویه در پارک سافاری باغ وحش انجام شد. به گفته مقامات ، هشت گوریل جلگه غربی به این ویروس آلوده شده اند ، احتمالاً از طریق قرار گرفتن در محوطه نگهبان حیوان وحش که آزمایش COVID-19 مثبت است ، اگرچه افسران همیشه اطراف گوریل ها ماسک کار می کنند.


نادین لامبرسکی ، مدیر ارشد حفاظت از حیات وحش اتحاد باغ وحش سن دیگو ، به اتحادیه سان دیگو گفت: “این باعث شد که ما بفهمیم میمون های دیگر ما در معرض خطر هستند.” “ما می خواستیم برای محافظت از آنها در برابر این ویروس همه تلاش خود را بکنیم ، زیرا واقعاً نمی دانیم که چگونه بر آنها تأثیر می گذارد.”

گوریل ها علائمی از آبریزش بینی تا سرفه و بی حالی داشته اند. اما آنها در حال بهبود هستند.

متخصصان حیات وحش در مورد ویروس کرونا که گوریل ها و سایر میمون های در معرض خطر را که بیشتر DNA خود را با انسان به اشتراک می گذارند ، آلوده است ، ابراز نگرانی کردند.

سایر گونه های حیات وحش ، از راسو تا ببر ، نیز ویروس را منتقل کرده اند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*