AstraZeneca محافظت قوی در برابر واکسن ها را پس از پارگی آمریکا تأیید می کند


AstraZeneca اصرار دارد که واکسن COVID-19 آن بسیار موثر است ، حتی پس از گزارش بیماری های اضافی در مطالعه مورد بحث خود در ایالات متحده ، که در اختلاف عمومی شدید با مقامات آمریکایی است.

روز چهارشنبه ، در اخبار منتشر شده در اواخر شب ، این دارو ساز گفت كه داده های حاصل را مجدداً محاسبه كرده و نتیجه گرفته است كه واكسن 76٪ در پیشگیری از علامت COVID-19 م insteadثر است ، به جای 79٪ گزارش شده در اوایل هفته.

فقط یک روز قبل ، یک کمیسیون مستقل ناظر بر مطالعه ، AstraZeneca را به برداشت اطلاعات گیلاس برای تبلیغ محافظت ارائه شده توسط واکسن خود متهم کرد. در نامه ای خشن به این شرکت و رهبران بهداشت ایالات متحده ، این گروه گفت که این شرکت برخی از موارد COVID-19 را در این مطالعه از دست داده است ، اقدامی که می تواند اعتماد به علم را تضعیف کند.

برخی از کارشناسان گفتند که داده های جدید ارائه شده توسط AstraZeneca “اطمینان بخش” است و این اطلاعات احتمالاً به اندازه کافی محکم است تا تنظیم کننده های آمریكا اجازه واكسن را بدهند.


جولیان تانگ ، ویروس شناس غیرتحقیقی در دانشگاه لستر ، گفت: “AstraZeneca به جای انتظار برای تجزیه و تحلیل و ارائه مجموعه کامل داده ها ، ممکن است در ارائه تجزیه و تحلیل اولیه زودتر و ناقص بسیار فراتر رفته باشد.” وی گفت که جزئیات به روز شده با آنچه در اوایل این هفته منتشر شده تفاوت چندانی ندارد.

اختلافات داده ها در حین بررسی های مداوم معمولاً محرمانه باقی می ماند ، اما در اقدامی غیرمعمول ، موسسه ملی بهداشت علناً از AstraZeneca خواسته است تا این اختلاف را اصلاح کند.

AstraZeneca برای کمک به بازگرداندن اعتماد به نفس در واکسنی که اگرچه به طور گسترده در انگلیس ، اروپا و جاهای دیگر استفاده می شود ، به یافته های یک مطالعه غالب آمریکایی بر روی 32000 نفر اعتماد می کند. مطالعات قبلی داده های متناقضی راجع به اثربخشی آن نشان داده بود و سپس هفته گذشته ترس از لخته شدن خون باعث شد برخی از ایالات موقتاً تلقیح را متوقف کنند. پس از آنکه آژانس دارویی اروپا گفت این واکسن میزان کلی لخته شدن خون را افزایش نمی دهد ، بیشتر آنها از همان زمان شروع شده اند. اما این نمی تواند ارتباط با برخی از لخته های خون نادر را رد کند و نکات جدیدی را برای نظارت بر کسانی که واکسینه شده اند ارائه می دهد.

حال س theال این است که آیا آخرین محاسبات شرکت می تواند به تنش پایان دهد. حتی قبل از آخرین بحث ، کارشناسان ابراز نگرانی کردند که گام های اشتباه در راه اندازی واکسن می تواند اعتبار این عکس را تضعیف کند ، این امر برای تلاش های جهانی برای پایان دادن به بیماری ویروس کرونا بسیار مهم است ، زیرا ذخیره آن ارزان ، ذخیره آسان و ستون اصلی آن است. COVAX در تهیه واکسن در کشورهای با درآمد کم و متوسط.

اوایل روز چهارشنبه ، دکتر آنتونی فاوسی ، بهترین متخصص بیماری های عفونی در ایالات متحده ، به خبرنگاران گفت که امیدوار است وقتی همه داده ها توسط تنظیم کننده های فدرال به طور عمومی بررسی شود ، هرگونه تردید ناشی از بزاق را برطرف کند. وی پیش بینی می کند که “این یک واکسن خوب خواهد بود.”

آخرین محاسبات AstraZeneca بر اساس 190 مورد COVID-19 است که در طول مطالعه رخ داده است ، 49 مورد بیشتر از موارد ابتدای هفته است. به گفته این شرکت ، این واکسن به ویژه در برابر بدترین نتایج ، بدون بیماری جدی یا بستری شدن در بین داوطلبان واکسینه شده ، در مقایسه با هشت مورد شدید در میان کسانی که عکس های جعلی دریافت کرده اند ، محافظت می کند. وی تفکیک موارد دیگر را ارائه نداد.

برخی از مقامات اروپایی این سوال را دارند که این واکسن در افراد مسن چقدر ایمن است. به گفته این شرکت ، در یک مطالعه آمریکایی ، 85٪ در داوطلبان 65 سال به بالا موثر بوده است. این مطالعه هیچ گونه نگرانی در مورد ایمنی را نشان نداد.

منه پانگالوس ، رهبر مطالعه AstraZeneca در بیانیه ای گفت: “اطلاعات به روز شده” تأیید می کند که واکسن COVID-19 ما در بزرگسالان از جمله در افراد 65 سال به بالا بسیار موثر است. ” وی گفت این شرکت مشتاقانه منتظر “گسترش میلیون ها دوز در سراسر آمریکا” است.

این مطالعه به پایان نرسیده است ، بنابراین ممکن است موارد اضافی COVID-19 هنوز تجمع یابد. AstraZeneca هشدار داده است که 14 مورد احتمالی دیگر در حال بررسی هستند و این می تواند منجر به تغییرات بیشتر در داده ها شود.

این شرکت قصد دارد ظرف چند هفته مجوز واکسن را از سازمان غذا و دارو دریافت کند. FDA قبل از تصمیم گیری ، به طور علنی تمام شواهد را با مشاوران خارجی خود در میان می گذارد.

استفان ایوانز ، متخصص واكسن در دانشكده بهداشت و طب گرمسیری لندن ، گفت كه فهمیدن دلیل اختلاف بین AstraZeneca و مقامات آمریكایی دشوار است.

وی گفت: “با توجه به جزئیات ارائه شده در اینجا ، اقدامی غیرضروری برای ایجاد نگرانی عمومی به نظر می رسد.” “نتایج با انباشت داده ها در نوسان است … آنچه مهم است ارزیابی FDA خواهد بود و این بر اساس بررسی داده های کامل و نه اطلاعیه های مطبوعاتی انجام می شود.” وی گفت که هر واکسنی با درجه کارایی بیش از 60٪ مفید است.

وی گفت که مشخص نیست چرا “AstraZeneca” و کارشناسان مستقل داده آمریكایی كه روند را تحت نظارت دارند “” در روابط بین آنها خراب شده است و نگران است كه اعتماد به واكسن را تضعیف كند.

وی گفت: “این واکسن برای سلامت جهانی بسیار مهم است و بحث و جدال در مورد ارتقا سلامت جهانی نیست.” “حداقل در کوتاه مدت (این) اعتماد به ایالات متحده و مهمتر از همه در بقیه جهان را تضعیف می کند.”

___

ماریا چنگ ، ​​نویسنده رسانه های آسوشیتدپرس ، از لندن در تهیه این گزارش مشارکت داشت.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*