AstraZeneca ممکن است از اطلاعات منسوخ شده در آزمایش واکسن استفاده کرده باشد


واشنگتن (AP) – مقامات بهداشت فدرال ایالات متحده اوایل روز سه شنبه گفتند که نتایج یک مطالعه آمریكا در مورد واكسن COVID-19 AstraZeneca ممكن است حاوی “اطلاعات منسوخ” باشد و این می تواند به این معنی باشد كه این شركت ایده ناقصی از داده های كارآیی ارائه داده است.

AstraZeneca روز دوشنبه اعلام کرد که واکسن COVID-19 آن در یک مطالعه طولانی مدت در ایالات متحده از بزرگسالان در هر سنی محافظت می کند ، یافته ای که برخی از کارشناسان امیدوارند بتواند اعتماد عمومی به عکس را در سراسر جهان بازگرداند و یک قدم به مرحله نزدیکتر برساند. پاکسازی ایالات متحده

در مطالعه ای بر روی بیش از 30،000 نفر ، این شرکت گزارش داد که واکسن 79٪ در جلوگیری از موارد علامت دار COVID-19 – از جمله در بزرگسالان – موثر است. در بین داوطلبان واکسینه شده هیچ بیماری جدی یا بستری در بیمارستان وجود ندارد ، در حالی که این پنج مورد در شرکت کنندگان که عکسهای ساختگی دریافت کرده اند وجود ندارد – تعداد کمی ، اما مطابق با یافته های انگلیس و سایر کشورها است که واکسن از بدترین بیماری محافظت می کند.

AstraZeneca همچنین گفت که نظارت کنندگان در مطالعه مستقل هیچ عارضه جانبی جدی پیدا نکردند ، از جمله افزایش خطر لخته شدن خون نادر مانند مواردی که در اروپا یافت می شود ، ترس که باعث شد بسیاری از کشورها هفته گذشته واکسیناسیون را به حالت تعلیق درآورند.

اما تنها چند ساعت پس از گزارش این نتایج دلگرم کننده ، انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی بیانیه ای غیرمعمول صادر کرد.

این آژانس گفت که شورای نظارت بر داده و ایمنی “ابراز نگرانی کرد که AstraZeneca ممکن است اطلاعات منسوخ شده از این مطالعه را شامل شود ، که ممکن است تصویری ناقص از داده های کارایی ارائه دهد”.


در بیانیه اضافه شده است: “ما از این شرکت می خواهیم که با DSMB برای بررسی داده های عملکرد و اطمینان از بروزترین و به روزترین اطلاعات عملکرد در اسرع وقت همکاری کند.”

این شرکت در تلاش است در هفته های آینده به سازمان غذا و دارو مراجعه کند و مشاوران دولت خارجی در مورد شواهد به طور علنی بحث و گفتگو می کنند.

مجوز و دستورالعمل های استفاده از واکسن در ایالات متحده توسط FDA و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری پس از بررسی دقیق داده ها توسط کمیته های مستقل مستقل تعیین می شود.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*