FBI در یک سایت استخراج در پنسیلوانیا به دنبال طلا بود


آیا باید دنبال طلا بروم؟ دولت آمریكا موافقت كرد.

بر اساس ایمیل های دولت و سایر اسناد اخیر ، مأموران FBI به دنبال پول نقد بسیار ارزشمند از طلای افسانه ای دوران جنگ داخلی بودند – احتمالاً بسیاری از آن – زمانی که سه سال پیش یک سایت جنگلی از راه دور پنسیلوانیا را حفر کردند.

در 13 مارس 2018 ، شکارچیان گنج FBI را به Dents Run ، در حدود 220 مایلی شمال شرقی پیتزبورگ هدایت کردند ، جایی که ، طبق افسانه ، یک محموله طلای 1863 از اتحادیه در راه رسیدن به ضرابخانه ایالات متحده در فیلادلفیا گم شد یا به سرقت رفت .

FBI مدت هاست که از تأیید دقیقاً دلیل شروع حفاری خودداری می کند و فقط در بیانیه های کتبی طی سال ها گفته است که مأموران برای کاوش مجاز از دادگاه “آنچه می گوید این مکان میراث فرهنگی است” بوده اند.

در هر صورت ، FBI می گوید ، حفاری خالی است.


اما دوتایی پدر و پسر ، که ارتش کوچکی از نمایندگان فدرال را به این سایت آورد ، همچنان متقاعد می شود که FBI چیزی را در آنجا کشف کرده است – و وکیل آنها ، بیل کلوک ، هنوز هم تلاش می کند پرونده را با موفقیت برای دسترسی به ایمیل های دولتی در مورد کاوش ها

این اسناد ، كه كلاك در اختیار آسوشیتدپرس قرار داد ، نشان می دهد كه آژانسهای اجرای قانون فدرال گنجینه هایی را دفن كرده اند.

KT Newton ، دستیار دادستان کل در فیلادلفیا ، در نامه الکترونیکی 2018 نوشت: “ما معتقدیم که حافظه پنهان خود تقریباً به 3x5x8 (فوت) تا 5x5x8 نزدیک است”.

از آنجا که شهرستان الک در زمین های ایالتی بود ، FBI مجبور شد برای دسترسی به آن ، تصمیم دادگاه فدرال را ارائه دهد. این مانور قانونی باعث ایجاد نامه های الکترونیکی بین نیوتن و آدری ماینر ، وکیل دادگستری وزارت حفاظت و منابع طبیعی در پنسیلوانیا شد.

در تاریخ 13 مارس ، هنگامی که مأموران FBI از یک تپه به سمت هدف بالا رفتند ، ماینر با صراحت از نیوتن پرسید: “آیا می توانید مبنایی را که دفتر دادستانی ایالات متحده ادعا می کند طلا در صورت یافتن متعلق به دولت فدرال است ، ارائه دهید؟” “

نیوتن پاسخ داد که اعلامیه فدرال در مورد این پرونده مهر و موم شده است. در عوض ، طبق پیشنهادات ایمیل ارسال شده توسط ایالت در دادگاه ، وی پیشنهاد داد که ما “این را از طریق تلفن با شما صحبت کنیم”.

دولت فدرال راهی فرسوده به جنگل های شمال غربی پنسیلوانیا ، جایی که جنگ های داخلی افسانه ای مدفون شده است ، باعث الهام بخشیدن نسل های شکارچیان گنج شده است – از جمله دنیس و کم پارادا.

Paradas ، صاحبان مشترک Finders Keepers ، سالها قبل از مراجعه به FBI با شواهد خود در ژانویه 2018 به جستجوی غنیمت از دست رفته پرداختند و ادعا کردند که ردیاب پیچیده آنها یک تکه فلز را کشف کرده است که به گفته آنها دانش طلایی است.

چند هفته بعد ، FBI یک شرکت مشاوره ژئوفیزیکی ، Enviroscan را استخدام کرد تا در بالای تپه کشف شود. به گفته وارن گتلر ، كه از نزدیكی با پاراداس و FBI همكاری داشت ، گرانومتر Enviroscan همچنین توده فلزی بزرگی را با چگالی طلا نشان می دهد.

هیتلر ، نویسنده کتاب “طلای شورشی” ، کتابی که احتمال احتمال دفن وجه نقدی طلا و نقره مربوط به دوران جنگ داخلی را کاوش می کند ، یک عامل FBI به آنها گفت که مکان میز “یک یا دو فوت از جای شیرین دنی” است. “بعد رفتم تا بپرسم اندازه آن چقدر است. و او گفت: “7 تا 9 تن”. و من به معنای واقعی کلمه گفتم: “تو باید شوخی کنی!”

این همه طلا امروز صدها میلیون دلار هزینه دارد – و اگر تصور کنیم که در آنجاست ، مطمئناً به یک نبرد قانونی در مورد نحوه تقسیم غنیمت منجر می شود.

تیموتی بختل ، بنیانگذار Enviroscan ، با استناد به محرمانه بودن مشتری ، از اظهارنظر درمورد آنچه ابزار وی پیدا کرده است ، خودداری کرد. بچتل گفت FBI از او خواسته است تا در مورد یافته های خود سکوت کند.

جان لوئیس ، استاد ژئوفیزیک در دانشگاه نوادا ، رنو ، که هیچ ارتباطی با حفاری ندارد ، گفت که گرانومتر ابزاری قدرتمند است که می تواند سرنخ های مهمی از آنچه در زیر زمین است را ارائه دهد.

وی گفت: “اما این ثابت نمی کند.” “هیچ تجزیه و تحلیل ابتدایی انجام نمی دهد. شاخص است ، چشمگیر است ، اما نمی تواند آن را ثابت کند. “

برای اثبات آن ، FBI مجبور به حفاری شد.

پیش از این ، پارادیس و هیتلر گفته بودند که برای نظارت بر حفاری ها با FBI توافق کرده اند. در عوض ، مأموران در بیشتر حفاری ها آنها را در اتومبیل خود حبس کردند ، سپس در پایان روز دوم و آخر ، که در آن زمان یک سوراخ بزرگ و خالی بود ، آنها را تا محل همراهی کردند.

FBI مدت ها است که مصمم است که هر کارگری که به دنبالش می گردند ، آن را پیدا نکرده است.

سخنگوی هفته گذشته گفت: “FBI هرگونه ادعا یا گمانه زنی در خلاف جهت آن را رد می کند.”

در 16 مارس 2018 ، دو روز پس از اتمام کاوش ، نیوتن از طریق ماینر از طریق ایمیل ارسال کرد که “همه ما ناامید شده ایم و سر خود را از چندین نتیجه آزمایش علمی خراشیده ایم.”

منظور او مشخص نیست ، اما دادستانی ایالات متحده در فیلادلفیا هفته گذشته گفت که معتقد است موضوع بسته شده است.

حفاری در آن زمان توجه بسیاری از رسانه ها را به خود جلب کرد. در تاریخ 28 مارس ، ماینر از نیوتن اطلاعاتی درباره تحقیقات فدرال خواست و به او گفت که “داستان طلایی هنوز پاهای خود را دارد و DCNR اکنون بسیاری از” جویندگان طلا “را که علاقه مند به فرار دنت هستند ، جذب می کند.

در پاسخ ، نیوتن به ماینر گفت: “فقط برای اطلاع شما … ما هیچ مدرک علمی دیگری به جز آنچه که حفاری انجام شده است ، مبنی بر اینکه هر طلایی در این منطقه پنهان شده است ، نداریم.”

ماینر از طریق ایمیل به من پاسخ داد: “حدس می زنم شما نمی توانید بلافاصله بیرون بروید و بگویید در Dent’s Run نمی توانید طلا پیدا کنید؟”

دادستان پاسخ داد: “متأسفانه ما نمی توانیم”.

سخنگوی ماینر از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

سه سال بعد ، علی رغم انکار دولت ، بعید است داستان ماجرای دندنت از بین برود. پاراداس و گتلر در حال برنامه ریزی كنفرانس مطبوعاتی برای روشن نگه داشتن كانون توجه روز چهارشنبه هستند. ساکنان گفتند که شب هنگام شنیده بودند یک بیل مکانیکی و یک چکش تیم – هنگامی که قرار بود خاکبرداری متوقف شود – و کاروانی از وسایل نقلیه FBI ، از جمله کامیون های زرهی بزرگ را دیدند.

دنیس پارادا هفته گذشته در یک مصاحبه تلفنی گفت: “من باید بفهمم چه اتفاقی برای این همه طلا افتاده است.”

وی گفت ادعای FBI مبنی بر وجود یک حفره خالی “همه افراد معتبری را که این نوع کارها را انجام داده اند آزرده خاطر می کند.” “این یک سیلی بود ، واقعاً ، تصور اینکه همه این افراد می توانند چنین نوع اشتباهی را مرتکب شوند.”

در همین حال ، کلاک هنوز در حال پیگیری مواد دولتی در این پرونده است – نزدیک به 2400 صفحه ، و همچنین پرونده های ویدیویی ، که FBI قول داد آنها را در پاسخ به درخواست وی برای قانون آزادی اطلاعات تحویل دهد.

تمام اسناد مربوط به دادگاه فدرال برای حفاری مهر و موم شده است. به همین دلیل ، یک قاضی تجدیدنظر ایالتی اخیراً از دادن دستور به وزارت حفاظت و منابع طبیعی برای دادن حکم ورود و توقیف فدرال به کلاک که مأموران FBI برای دستیابی به سایت استفاده کردند ، خودداری کرد.

با این حال ، دادخواست دادگاه دادگستری کوین بروبسون با رد دادخواست کلوک ، سرنخ دردناکی از خود برجای گذاشت. بروبسون در پی نوشت نظر 28 ژانویه خود ، برای اولین بار نام پرونده فدرال مهر و موم شده را فاش کرد:

“مهم: توقیف یک یا چند تن طلا از ایالات متحده”.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*