Google Earth برای ثبت تغییرات آب و هوایی ، ویدئو با مرور زمان اضافه می کند


سان رامون ، کالیفرنیا (AP) – برنامه Google Earth یک ویژگی ویدیویی جدید را بر اساس تقریبا چهار دهه تصویر ماهواره ای اضافه می کند تا نشان دهد که چگونه تغییرات آب و هوایی بر یخچال های طبیعی ، سواحل ، جنگل ها و سایر نقاط جهان تأثیر گذاشته است.

این ابزار که روز پنجشنبه رونمایی شد ، در حالی توزیع می شود که بزرگترین به روزرسانی Google Earth در پنج سال گذشته است. گوگل می گوید این پروژه پیچیده را با مشارکت چندین آژانس دولتی ، از جمله ناسا در ایالات متحده و همتای اروپایی خود ، به امید کمک به مخاطبان عظیم در درک مفهوم گاه انتزاعی تغییر آب و هوا به روش ملموس تر از طریق برنامه رایگان خود ، انجام داده است از زمین

ناتالی ماهوالد ، دانشمند علوم اقلیم دانشگاه کرنل معتقد است که این ماموریت می تواند انجام شود.

وی پس از مشاهده پیش نمایش ویژگی جدید به آسوشیتدپرس گفت: “این شگفت انگیز است.” “تلاش برای ایجاد درک میزان تغییرات آب و هوا و مشکل استفاده از زمین به دلیل طولانی بودن و مقیاس مکانی بسیار دشوار است. تعجب نمی کنید اگر این بخش از نرم افزار درک بسیاری از مردم از مقیاس تأثیر مردم بر محیط را تغییر دهد. “

این اولین بار نیست که از تصاویر ماهواره ای استفاده می شود تا نشان دهد چگونه مناطقی از جهان به دلیل تغییر آب و هوا در مقابل چشم ما تغییر می کنند. اکثر دانشمندان اتفاق نظر دارند که تغییر آب و هوا به دلیل آلودگی است که در درجه اول توسط انسان تولید می شود.


اما تصاویر قبلی بیشتر به ذوب شدن یخچال های طبیعی متمرکز بودند و به طور گسترده در یک برنامه محبوب مانند Google Earth که می تواند در بیش از 3 میلیارد تلفن هوشمندی که اکنون در سراسر جهان استفاده می شوند بارگیری شود ، در دسترس نبود.

گوگل قول می دهد که مردم تقریباً در هر مکانی که بخواهند جستجو کنند می توانند یک ارائه مرور زمان را مشاهده کنند. این ویژگی همچنین شامل یک حالت داستان سرایی است که 800 مکان مختلف روی کره زمین را در دو قالب 2D و 3D برجسته می کند. این فیلم ها همچنین در سایت ویدئویی گوگل برای یک سرویس ویدیویی بیشتر مورد استفاده برنامه Earth در دسترس خواهد بود.

به گفته گوگل ، این ویژگی توسط 24 میلیون تصویر ماهواره ای که هر ساله از سال 1984 تا 2020 گرفته می شود و توسط ناسا ، سازمان زمین شناسی ایالات متحده و اتحادیه اروپا ارائه می شود ، ایجاد شده است. فناوری تأخیر زمانی با کمک دانشگاه کارنگی ملون ایجاد شد.

گوگل قصد دارد حداقل سالی یکبار تصاویر را به روز کند.

——

نویسنده علوم AP ، ست بورنشتاین از واشنگتن به این داستان کمک کرد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*