GOP کاملاً در برابر بسته تسکین ویروس دموکرات ها متحد است


واشنگتن (AP) – جمهوری خواهان روز چهارشنبه بر ضد لایحه پیشنهادی 1.9 تریلیون دلاری COVID-19 دموکرات ها به سختی تجمع کردند در حالی که نمایندگان در انتظار تصمیم نماینده مجلس سنا بودند که می تواند یک ماده مهم برای افزایش حداقل دستمزد فدرال را پشتیبانی کند یا به طور بالقوه از بین ببرد.

رهبران دموکرات علی رغم اکثریت کنگره ای که بسیار نازک بود ، آماده بودند که بسته گسترده مجلس را روز جمعه وارد مجلس کنند. آنها امیدوار بودند که سنا ، جایی که به نظر می رسد تغییر کند ، به سرعت دنبال شود و قانون او را برای دفتر رئیس جمهور جو بایدن تا اواسط ماه مارس تنظیم کند.

تا اواخر روز چهارشنبه ، هیچ جمهوریخواهی در هیچ یک از اتاق ها علناً اعلام نکرد که از این لایحه حمایت می کند. رهبران جمهوری خواه حملات به این بسته را به عنوان قاتلی در محل کار خود که برای بازگشایی مدارس یا مشاغل بسته به همه گیر شدن بسیار کم انجام می دهد ، کامل کرده اند و این نه تنها بی فایده بلکه حتی بی پروا بوده است.

کوین مک کارتی ، ری کالف ، رهبر اقلیت ها در پارلمان گفت: “من ندیده ام که یک جمهوری خواه چیزی در آنجا پیدا کند که بتواند با آن موافقت کند.” “من فکر می کنم همه جمهوری خواهان به سه چیز ساده اعتقاد دارند: آنها یک لایحه می خواهند ، که ما را پس بگیرد برای کار ، بازگشت به مدرسه و بازگشت به مراقبت های بهداشتی. این لایحه بسیار گران است ، بیش از حد فاسد و بسیار لیبرال است. “

افزایش مخالفت ها حاکی از آن است که اولین ابتکار قانون اساسی بایدن با مخالفت وحدت رویه دفاع مدنی روبرو می شود. این نقطه مقابل نقطه قوت رئیس جمهور جدید در زمان مبارزات انتخاباتی وی برای اتحاد مجدد کشور و پخش مجدد دیوار جمهوری خواهان بود که باراک اوباما رئیس جمهور جدید در سال 2009 و بیشتر دولت وی با آن روبرو بود.

دموکراتها با اشاره به کمکهایی که به مردم ، مشاغل و مقامات ایالتی و محلی ارائه می شود ، هیچ نشانه ای از عقب نشینی نشان ندادند.


چاک شومر ، رهبر اکثریت سنا ، DN.Y ، در صحن سنا گفت: “اگر جمهوریخواهان در کنگره می خواهند با همه اینها مخالفت کنند ، پاسخ من این است: موفقیت”.

چهارشنبه شب ، بیشترین تنش بر سر تصمیمی بود که الیزابت مک دوناو ، داور غیرحزبی احکام سنا انتظار داشت ، و عواقب سیاسی و قانونی زیادی را وعده داد.

این لایحه امداد شامل مقرره ای است که طی پنج سال حداقل دستمزد فدرال را به 15 دلار در ساعت افزایش می دهد. این نماینده مجلس درگیر است در حالی که دموکرات ها مجموعاً 1.9 تریلیون دلار از طریق کنگره در مورد قوانینی خاص تصویب می کنند که به آنها اجازه می دهد از سناتورهای جمهوری خواه جلوگیری کنند.

همین قوانین فقط با تأثیر “اتفاقی” بر بودجه فدرال ممنوع است ، زیرا اصولاً توسط سایر اهداف سیاست هدایت می شود. عضو تصمیم می گیرد که آیا ماده ای از این آزمون عبور می کند یا خیر.

از آنجا که جمهوری خواهان به شدت مخالف افزایش حداقل دستمزد هستند ، تنها راه زنده ماندن آن شامل درج آن در یک حساب اثباتى ، مانند اقدام تخفیف COVID-19 است. برای خاتمه دادن به دعوا ، دموکرات ها به 60 رای احتیاج دارند ، که برای آنها در سنا 50-50 به طور مساوی تقسیم نشده است.

اگر نماینده مجلس تصمیم بگیرد که ارائه حداقل دستمزد می تواند در لایحه باقی بماند ، این یک حمایت بزرگ برای طرفداران وی است. اما هیچ تضمینی برای ادامه حیات این معامله وجود ندارد زیرا برخی از اعتدال گرایان با آن مخالفت می کنند یا خواهان پس گرفتن آن هستند. این نشان می دهد که خرید طاقت فرسا در شکل نهایی آن قریب الوقوع است.

تصمیم نماینده مجلس مبنی بر سقوط حداقل دستمزد از این لایحه می تواند کشنده باشد ، اما نه لزوما. دموکراتها می توانستند با استفاده از یک رویه که به ندرت استفاده می شود ، حداقل 51 رأی را در این لایحه قرار دهند اما معلوم نبود که آیا آنها می توانند حمایت کافی برای آن داشته باشند.

حداقل دستمزد از سال 2009 تاکنون 7.25 دلار بوده است. در زمانی که دموکرات ها کنگره و کاخ سفید را کنترل می کنند ، پیروزی در این اولویت برای مترقیان است.

این لایحه 1400 دلار پرداخت مستقیم به میلیون ها نفر از آمریكایی ها كمك می كند تا به آنها كمك كند تا از بیماری همه گیر كه برای یك سال بیشتر اقتصاد را گرفتار كرده و نیمی از میلیون نفر را كشته است ، عبور كنند. این شامل میلیاردها دلار واکسن و آزمایش برای COVID-19 ، مدارس ، دولت های ایالتی و محلی و مزایای بیکاری اضطراری است ، در حالی که تخفیف مالیاتی یا پرداخت برای بسیاری از خانواده های دارای فرزند را فراهم می کند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*