SpaceX اولین خدمه آمریکایی را در تاریکی از آپولو 8 می سازد


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (اسپانیا) – SpaceX پس از تصویر ماه قمر Apollo 8 در سال 1968 ، اولین شلوغی فضانوردان بازگشتی آمریکایی را در تاریکی آخر هفته تجربه خواهد کرد.

شرکت ایلان ماسک در حال بازگشت به ساعات یکشنبه است تا سه فضانورد ناسا و یک ژاپن را پس از یک باد شدید و خطرناک منتقل کند.

فضانوردان – فقط دومین خدمه ای که با SpaceX پرواز می کنند – شنبه شب با کپسول Dragon SpaceX که نوامبر گذشته آنها را حمل می کرد ، از ایستگاه فضایی بین المللی حرکت می کنند. آنها می خواهند 6 و نیم ساعت بعد ، حدود ساعت 3 بامداد در خلیج مکزیک در سواحل پاناما سیتی ، فلوریدا منفجر شوند.

در ژانویه ، اسپیس ایکس کپسول ایستگاه باری را که در تاریکی پاشیده شده بود ، بازگرداند. راب ناویاس ، سخنگوی مرکز فضایی جانسون در هوستون ، گفت که این اعتماد به نفس ناسا برای بازگشت شبانه به خانه را افزایش می دهد.

وی گفت: “اسپیس ایکس تمرین های متعددی در زمینه لباس داشته و زمان زیادی را برای ریکاوری در شب سپری کرده است.”


Navias گفت که فاصله زمانی بهترین شرایط آب و هوایی را برای روزهای آینده فراهم می کند.

کپسول حامل سه فضانورد آپولو 8 – اولین مردانی که به ماه پرواز کردند – قبل از طلوع فجر در 27 دسامبر 1968 به اقیانوس آرام نزدیک هاوایی پاشیده شد.

در سال 1976 روسها نیز در تاریکی با سر و صدا خدمه روبرو شدند. کپسول همراه با دو نفر نتوانست به ایستگاه فضایی شوروی “سالیوت 5” همانطور که در نظر گرفته شده بود سوار شود و باید با عجله برگردد و در دریاچه ای نیمه منجمد در قزاقستان خاتمه یابد. – در وسط کولاک. تیم های بازیابی برای نجات فضانوردان ساعت ها طول کشید.

حتی در ساعات اولیه ، گارد ساحلی قول می دهد که گشت های بیشتری داشته باشد تا ناظران توریستی را در یک فاصله امن نگه دارد. یکشنبه بعد از ظهر در آگوست گذشته ، قایقرانان کپسول را پر کردند که با اولین خدمه اسپیس ایکس با چتر نجات به خلیج مکزیک رفت.

خروج مایک هاپکینز از ناسا ، ویکتور گلوور و شانون واکر و سوئیچی نوگوچی ژاپنی هفت نفر را در ایستگاه فضایی ترک خواهد کرد. معاونان آنها – نماینده ایالات متحده ، ژاپن و فرانسه – آخر هفته گذشته با کپسول شش ماهه SpaceX خودشان وارد شدند. سه خدمه باقیمانده – یک آمریکایی و دو روس – سه هفته پیش در یک کپسول روسیه از قزاقستان مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*