SpaceX خدمه دوم را راه اندازی کرد ، پروازهای منظم خدمه ایستگاه آغاز می شود


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (اسپانیا) – اسپیس ایکس روز چهارشنبه در اولین پرواز کامل تاکسی به ناسا توسط یک شرکت خصوصی چهار فضانورد را به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد.

موشک فالکون شبانه از مرکز فضایی کندی با سه آمریکایی و یک ژاپنی منفجر شد ، خدمه دوم توسط اسپیس ایکس پرتاب شد. کپسول اژدها در بالا – با توجه به چالش های فراوان امسال ، به ویژه توسط COVID-19 ، توسط خدمه خود “Elasticity” نامیده شد – نه دقیقه بعد به مدار رسید. او قرار است اواخر روز دوشنبه به ایستگاه فضایی برسد و تا بهار در آنجا بماند.

فرمانده مایک هاپکینز درست قبل از پرواز گفت: “در این اوقات دشوار با هم کار کرده اید ، شما ملت ، جهان و به هیچ وجه نام این وسیله شگفت انگیز ، پایداری را الهام بخشیده اید.”

هنگامی که در مدار قرار گرفت ، از رادیو گفت: “این یک سفر جهنمی بود.”

ایلون ماسک و بنیانگذار و مدیر عامل SpaceX توسط خود ویروس کرونا حذف شد و مجبور شد این عمل را از دور مشاهده کند. او در توییتر نوشت که “به احتمال زیاد” با یک مورد متوسط ​​COVID-19 روبرو است. سیاست ناسا در مرکز فضایی کندی ایجاب می کند که همه از نظر ویروس کرونا قرنطینه مثبت شوند و در انزوا باقی بمانند.

پرتاب روز یکشنبه تنها دو ماه پس از پرواز آزمایشی دو خلبان SpaceX انجام می شود. آنچه آغاز می شود همان چیزی است که ناسا امیدوار است یک سری طولانی از چرخش خدمه بین ایالات متحده و ایستگاه فضایی باشد ، پس از سالها تأخیر. به گفته مقامات ، افراد بیشتر به معنای تحقیق بیشتر در آزمایشگاه مداری هستند.

تشویق ها و تشویق ها پس از رسیدن کپسول به مدار و نشستن تقویت کننده مرحله اول در یک سکو شناور در اقیانوس اطلس ، در SpaceX Mission Control در هاثورن ، کالیفرنیا آغاز شد. ماسک یک قلب قرمز را توییت کرد.

پرواز به ایستگاه فضایی – 27 ساعت و 2 ساعت درب منزل – باید کاملاً خودکار باشد ، اگرچه در صورت لزوم خدمه می توانند کنترل آن را به دست بگیرند. بعد از رسیدن کپسول به مدار SpaceX مجبور شد با قله های پمپ فشار مقابله کند ، اما مشکل را حل کرد.


با ادامه رشد COVID-19 ، ناسا اقدامات امنیتی معرفی شده برای پرتاب خدمه SpaceX را در ماه مه ادامه داده است. فضانوردان در ماه اکتبر با خانواده خود قرنطینه شدند. همه پرسنل پرتاب پوشیده بودند و تعداد مهمانان کندی محدود بود. حتی دو فضانورد در اولین پرواز خدمه اسپیس ایکس نیز در مرکز فضایی جانسون در هوستون ماندند.

مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، رئیس شورای ملی فضایی ، از واشنگتن سفر کرد و برای مشاهده پرتاب به جیم بریدنشتاین ، مدیر ناسا پیوست.

پنس هنگام توقف در SpaceX Launch Control برای استقبال از کارگران گفت: “من حدود یک دقیقه پس از برخاستن نفس کشیدم.”

خارج از دروازه های مرکز فضایی ، تماشاگران سواحل و شهرهای مجاور را شلوغ می کنند.

ناسا نگران بود که پرواز در آخر هفته ، همراه با یک پرتاب چشمگیر در شب ، می تواند منجر به یک رویداد گسترده تر شود. آنها جمعیت را به ماسک زدن و مسافت ایمن فراخواندند. درخواست های مشابه برای اولین پرتاب خدمه SpaceX در تاریخ 30 مه مورد توجه قرار نگرفت.

خدمه سه نفره به سرپرستی هاپکینز ، سرهنگ نیروی هوایی ، کپسول خود را نشانه ایستادگی نه تنها در برابر بیماری همه گیر بلکه در برابر بی عدالتی نژادی و سیاست های جنجالی نیز خواندند. این تنوع به اندازه خدمه فضایی ، از جمله شانون واکر ، فیزیکدان ، نیروی دریایی است. ویکتور گلوور ، اولین فضانورد سیاه پوست که مدت طولانی در ایستگاه فضایی مأموریت دارد و سوئیچی نوگوچی ژاپنی که اولین مرد پس از 40 سال با سه نوع فضاپیما به فضا پرتاب شد.

آنها پس از رد و بدل کردن پنجک و در آغوش کشیدن با کودکان و همسران که در پنجره های باز اتومبیل جمع شده بودند ، به سمت سکوی پرتاب در تسلا ، یک شرکت دیگر ماسک ، راه افتادند. در هنگام خداحافظی فضانوردان ، گوی شاتول رئیس SpaceX جایگزین ماسک شد.

کپسول Dragon علاوه بر طراحی زیبا و ویژگی های پیشرفته ، بسیار جادار است – می تواند تا هفت نفر را در خود جای دهد. کپسول های فضایی قبلی با سه مورد بیشتر آزاد شده اند. فضای اضافی موجود در کپسول برای آزمایشات علمی و مواد مصرفی مورد استفاده قرار گرفت.

این چهار فضانورد به دو روس و یک آمریکایی پیوستند که ماه گذشته از قزاقستان به ایستگاه فضایی پرواز کردند. ایستگاه فضایی فقط نیم دقیقه قبل از پرواز از بالای محل پرتاب بالا رفت.

انتظار می رود تقویت کننده از مرحله اول توسط SpaceX برای پرتاب بعدی خدمه بازیافت شود. در حال حاضر ، هدف اواخر ماه مارس است که باعث می شود فضانوردان تازه راه اندازی شده در ماه آوریل به زمین بازگردند. SpaceX خدمه دیگری را در اواخر تابستان یا اوایل پاییز به فضا می فرستد.

اسپیس ایکس و ناسا آنقدر بهبود می خواستند که تلاش برای پرتاب یک روز را به تاخیر انداخت و به سیستم عامل شناور فرصت داد تا آخر هفته پس از یک طوفان دریایی به موقعیت خود در اقیانوس اطلس برسد.

بوئینگ ، دیگر خدمه قرارداد ناسا ، یک سال عقب مانده است. انتظار می رود تکرار پرواز آزمایش شده با نرم افزار در ماه دسامبر گذشته و بدون خدمه تا اوایل سال آینده انجام شود ، زیرا اولین پرواز فضانورد کپسول Starliner پیش از تابستان پیش بینی نشده است.

پس از عقب نشینی ناوگان شاتل در سال 2011 ، ناسا برای حمل محموله و خدمه به ایستگاه فضایی به شرکت های خصوصی مراجعه کرد. SpaceX در هر دو رتبه قرار گرفت. پس از بازگشت کندی به پرتاب فضانوردان ، ناسا می تواند خرید صندلی راکت های سایوز روسی را متوقف کند. هزینه دومی 90 میلیون دلار بود.

داگ هرلی ، اولین فرمانده خدمه SpaceX ، خاطرنشان کرد که این فقط صرفه جویی در هزینه یا کاهش بار آموزش خدمه نیست.

وی هفته گذشته به آسوشیتدپرس گفت: “در نهایت: من فکر می کنم برای ما بهتر است که بتوانیم از ایالات متحده پرواز کنیم.”

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*