SpaceX در بیشترین پرواز تست تصادف ، Starship را راه اندازی می کند


CAPE CANAVERAL، FL (AP) – SpaceX روز چهارشنبه از گوشه ای دور افتاده از تگزاس ، کشتی فضایی براق ، گلوله ای و مستقیم خود را با موشک علمی تخیلی شلیک کرد ، اما یک پرواز آزمایشی 6/1 دقیقه ای با گلوله ای منفجره به پایان رسید وقتی لمس شد

این بالاترین و پیچیده ترین پرواز تاکنون برای کشتی موشکی بود که به گفته الون ماسک می تواند طی تنها شش سال مردم را به مریخ ببرد.

این نمونه اولیه – اولین نمونه ، مجهز به مخروط بینی ، روکش بدنه و سه موتور – در ارتفاع حداکثر هشت مایل (12.5 کیلومتر) شلیک می کند. این تقریبا 100 برابر بیشتر از رازک قبلی و چربی زدایی استراتوسفر است.


به نظر می رسید کشتی فضایی به هدف اصابت کرده یا حداقل به آن نزدیکتر می شود. هیچ خبری از اسپیس ایکس در مورد میزان رسیدن او به بالا نبود.

مدل فولاد ضد زنگ در مقیاس کامل – 50 فوت (50 متر) ارتفاع و 9 فوت قطر – بالاتر از خلیج مکزیک افزایش یافت. پس از حدود پنج دقیقه ، او طبق برنامه به پهلو برگشت و با سقوط آزاد به جنوب شرقی تگزاس نزدیک مرز مکزیک بازگشت. موتورهای رپتور دوباره متوقف شدند و موشک به حالت ایستاده برگشت. با این حال ، هنگام لمس ، کشتی موشک در شعله های آتش فرو رفته و منفجر شد ، قطعات پراکنده شدند.

کل پرواز – هر چند نمایشی و پر زرق و برق ، حتی با توجه به استانداردهای SpaceX – کمی بیش از شش دقیقه و 40 دقیقه طول کشید. SpaceX تظاهرات غروب آفتاب را در وب سایت خود پخش کرد. تأخیرهای مکرر هفته گذشته و قطعی موتور در ثانیه دوم در روز سه شنبه هیجان طرفداران فضا را افزایش داد.

“آزمون عالی. تبریک می گویم تیم Starship! “پیمایش در سراسر صفحه را بخوانید.

ماسک انتظارات خود را برای اولین تلاش Starship در ارتفاع زیاد پایین نگه داشت و در اوایل این هفته هشدار داد که احتمال موفقیت کامل “1 بر 3” وجود دارد.

در اوایل سال جاری دو پرواز آزمایشی کوتاهتر و کوتاه تر از بوکا چیکا ، تگزاس – دهکده ای آرام و ساحلی قبل از استقرار SpaceX – از نسخه های اساسی تر Starship استفاده می کردند. جعبه دنده های استوانه ای اساساً با نوک مخروطی و موتورهای رپتور منفرد ، این وسایل نقلیه اولیه به ارتفاع 150 متری رسیدند. یک مدل حتی زودتر از آن ، Starhopper کوتاه و اسکات ، در سال 2019 یک جهش کوچک مهربانانه انجام داد و پس از آن دو صعود همیشه بالاتر قرار گرفت.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*