WHO می گوید ویروس کرونا از آزمایشگاه چین بعید است


ووهان ، چین (AP) – بعید به نظر می رسد ویروس کرونا از آزمایشگاه چین نشت کند و به احتمال زیاد روی انسان پریده باشد تا یک حیوان ، یک متخصص سازمان بهداشت جهانی روز سه شنبه گفت.

پیتر بن امبارک ، کارشناس ایمنی غذایی و بیماری های دامی سازمان بهداشت جهانی ، در پایان بازدید خود از شهر ووهان در مرکز چین ، جایی که تیمی از دانشمندان در حال تحقیق درباره منشا احتمالی ویروس کرونا هستند ، این ارزیابی را انجام داد. اولین موارد در دسامبر 2019 در این شهر کشف شد.

انستیتوی ویروس شناسی ووهان نمونه های گسترده ویروسی را جمع آوری کرده و منجر به ادعاهایی مبنی بر اینکه ممکن است با نشت ویروس در جامعه اطراف باعث شیوع اولیه شده باشد. چین این احتمال را بطور قطعی رد کرده و نظریه های دیگری را مبنی بر اینکه ویروس ممکن است از جاهای دیگر منشا گرفته باشد ، تبلیغ کرده است. این تیم چندین نظریه را در مورد چگونگی پایان بیماری برای اولین بار در انسان بررسی می کند.

امبارک گفت: “یافته های اولیه ما نشان می دهد که معرفی از طریق یک نوع واسطه میزبان محتمل ترین مسیر است و به تحقیق بیشتر و تحقیق دقیق تر و هدفمندتری نیاز دارد.”


“امبارک” گفت: “با این حال ، یافته ها نشان می دهد فرضیه حادثه آزمایشگاهی به سختی می تواند ورود ویروس به جمعیت انسانی را توضیح دهد.”

تیم WHO به متخصصان 10 کشور اعتماد می کند. مأموریت آن به گونه ای طراحی شده است که گام اولیه ای در تعمیق منشا ویروس است که تصور می شود از خفاش گرفته شده باشد ، قبل از اینکه از طریق گونه دیگری از حیات وحش مانند پانگولین یا موش بامبو به انسان منتقل شود ، که یک غذای عجیب و غریب محسوب می شود. برخی در چین

امبارك گفت ، انتقال از طریق تجارت محصولات منجمد نیز یك گزینه محتمل است.

یکی دیگر از اعضای تیم WHO در اواخر هفته گذشته به آسوشیتدپرس گفت که آنها از گشاده رویی بیش از آنچه انتظار داشتند لذت بردند و به آنها دسترسی کامل به همه سایتها و کارکنان درخواست شده داده شد.

این متخصص ، جانورشناس متولد انگلیس ، پیتر داساک ، گفت که تیم تحقیق در مورد مواردی از جمله اولین موارد ، رابطه با حیوانات و نقش ، در صورت وجود ، واردات مواد غذایی منجمد – که نظریه ای است که چین مدتهاست در معرض آن است ، بررسی کرده است.

این دیدار توسط تیم WHO ماه ها مذاکره طول کشید ، پس از آنکه چین در ماه مه گذشته تنها در فشار بین المللی در مجمع جهانی بهداشت با آن موافقت کرد و پکن به مخالفت با درخواست تحقیقات کاملاً مستقل ادامه داد.

مقامات چینی در حال بررسی دقیق دلایل همه گیری هستند که در حال حاضر بیش از 2.3 میلیون نفر را در سراسر جهان کشته است.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*